Ekran kartı tercihinizde size yardımcı olabilecek olan 1000 – 1500 TL arası en iyi ekran kartları yazıyı ile sizinleyiz. Günümüz bilgisayarlarının en önemli donanımları arasında yer alan ekran kartları için doğru tercihin önemi biliniyor. Bu tercih ekran kartı fiyatları ile ilgili olduğu gibi ekran kartı performansla da ilgili oluyor. Bu nedenle yeni donanım satın alan kullanıcılar, fiyat ve performans dengesini gözeterek modelleri seçiyor.

Listede yer alan ekran kartı fiyatları ve özellikleriyle de kullanıcıların dikkatini çekebilecek cinsten. Her bütçeye özel olarak geliştirilmiş olan ekran kartlarından, fiyatları 1000 TL ile 1500 TL arasında olup, özellikleri ve performansıyla dikkat çeken modelleri bu yazıda listeleyeceğiz. Listede hem AMD hem de NVIDIA ekran kartı modellerinin yer aldığını söylemekte yarar var.

Bununla birlikte listede birçok farklı marka kendisini gösteriyor. Her bir modelin başlığının altında temel özellikleri de inceleyebilirsiniz. Ortalama fiyat bilgisi de ilgili başlık altında yer alıyor. Liste AMD ve NVIDIA modelleri olarak ayrılarak, ucuzdan pahalıya olacak şekilde sıralandı. Böylelikle modelleri ve markaları incelemeniz daha kolay olacak. Umarız, size en uygun modeli seçmemizde yardımcı oluruz.

2000 – 3000 TL arası en iyi ekran kartları2000 – 3000 TL arası en iyi ekran kartları

En iyi 10 ekran kartı! Sınırları zorlamak isteyenler için!En iyi 10 ekran kartı! Sınırları zorlamak isteyenler için!

1000 – 1500 TL arası en iyi ekran kartları hangileri?

Bir donanımın yüksek performansa sahip olmasıyla birlikte fiyatı da kullanıcılar için önem taşıyor. Günümüzde yüksek performanslı ekran kartları kullanıcıların bütçesini zorlayabiliyor. Bu nedenle bu modeller yerine daha uygun fiyatlı olan modeller tercih ediliyor. Günümüzde birçok kullanıcının da bu fiyat sınıfında olan donanımı kullandığı biliniyor. Ekran kartlarında daha uygun maliyet sağlanmasıyla da birlikte, kullanıcılar daha az para harcamış oluyor. Daha önce de sizin için 2000 – 3000 TL arasın en iyi modelleri de listelemiştik.

Listeye göz attığımızda AMD ve NVIDIA modellerinin kıyasıya rekabeti göze çarpıyor. Özellikle performans açısından yakın olan modellerin, fiyat konusunda da birbirini zorladığı görülüyor. Dileyen kullanıcılar marka ve modeller arasında tercihini yapabilir. Listemizde AMD modelleriyle başlıyoruz. Ardından NVIDIA modelleri de kendisini gösterecek.

Sapphire Pulse AMD Radeon RX 570

1000 - 1500 TL arası en iyi ekran kartları

1000 - 1500 TL arası en iyi ekran kartları

AMD ekran kartlarında popüler olan Sapphire, RX 570 modeliyle karşımızda. Ayrıca listemizdeki AMD modelleri arasında fiyatıyla en uygun model olan Sapphire Pulse AMD Radeon RX 570, özellikleri incelendiğinde bizi 1284 MHz temel çekirdek hızı bizi karşılıyor. PCI Express 3.0 desteği bulunan ekran kartı, 8 GB GDDR5 belleğe ve 7000 MHz bellek hızı değerine sahip. 256 bit değeri bulunan model, 180 W TDP değerine sahip. Ekran kartının ihtiyaç duyduğu PSU ise üretici firma tarafından 500 W olarak duyuruldu.

DirectX 12.0 ve OpenGL 4.5 desteği sunan ekran kartı 1 DVI-D, 2 adet HDMI ve 2 adet DisplayPort girişe sahip. Model en fazla 5120 x 2880 @60Hz görüntü kalitesi sunabiliyor. Bu ekran kartı ortalama olarak 1200 TL ile 1400 TL arasında değişen fiyat etiketine sahip.