Akıllı telefon sektöründeki rekabet hız kesmeden devam ediyor. Şirketler, söz konusu rekabette bir adım öne geçmek için her geçen gün yeni modellerini vitrine çıkarmaya devam ederken, bu durum seçeneğin artması nedeniyle en çok kullanıcıların işine yarıyor.

Bunlara Black Friday ve 11.11 gibi çeşitli indirim günleri de eklenince, akıllı telefonların yanı sıra tüm teknolojik ürünlerin satışları adeta tavan yapıyor. Peki 11 Kasım indirimlerinde hangi akıllı telefon daha çok satıldı? Yazımızda anlattık…

11.11 indirimi nedir?11.11 indirimi nedir?

11.11 indirimlerine Xiaomi modelleri damga vurdu

Hatırlanacağı üzere Xiaomi, kısa süre önce 11.11 indirimleri kapsamında 2.34 milyar doların üzerinde gelir elde ettiğini duyurmuştu. Bunun yanı sıra en çok satılan akıllı telefonlarını açıklamıştı. Şimdi de Çin merkezli e-ticaret şirketi JD.com, söz konusu indirim gününde en çok satan 20 akıllı telefonu listeledi.

JD.com’a göre indirim gününde en iyi performans gösteren şirket Xiaomi. Zira şirket, 20 telefonun yer aldığı listeye 9 modelini sokmayı başardı. Bu noktada zirvede yer alan telefon ise Redmi K40 oldu. Bu modeli eylül ayında piyasaya sürülen iPhone 13 takip ederken, üçüncü sırada bir diğer Xiaomi modeli Redmi 9A karşımıza çıktı.

en çok telefon satan akıllı telefonlaren çok telefon satan akıllı telefonlar
En çok telefon satan akıllı telefonlar

Listenin dördüncü sırasında geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sunulan iPhone 12 yer aldı. Beşinci sırada ise Huawei ile yollarını ayıran Honor’un Play 5T modeli bulunuyor. Öte yandan 11.11 indirimlerinde birçok alt firma, çatı şirketlerine kıyasla daha iyi performans gösterdi. Realme OPPO’dan, İQOO ise Vivo’dan satış rakamları konusunda daha üstündü.

Listede dikkat çeken bir diğer detay ise Huawei oldu. 2019 yılında ABD tarafından kara listeye alınmasının ardından sektördeki ağırlığını kaybeden şirket, 11.11 indirimlerinde de hayal kırıklığı yarattı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei, ilerleyen dönemlerde akıllı telefon sektöründeki eski günlerine geri dönebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.