Nvidia’nın RTX 2070 SUPER ekran kartı ile güçlendirilmiş Game Garaj Skywalker oyuncu bilgisayarı incelemesi ile karşınızdayız. Yüksek performans isteyen oyunculara hitap eden bu bilgisayar kullanıcısına neler sunuyor? İşte RTX 2070 SUPER’li oyuncu bilgisayarının özellikleri ve merak edilen tüm detaylar!

1. köprüden 2. köprüye Volta Scooter ile gittik!1. köprüden 2. köprüye Volta Scooter ile gittik!

Game Garaj RTX 2070 SUPER’li oyuncu bilgisayarı incelemesi

Son zamanlarda sizlerden gelen talepler doğrultusunda oyuncu bilgisayarlarını YouTube kanalımızda incelemeye devam ediyoruz. Özellikleriyle oldukça güzel bir performans sunan Skywalker oyuncu bilgisayarı beklentileri oldukça güzel bir şekilde karşılayabiliyor. RTX 2070 SUPER ile birlikte 2560×1440 çözünürlükte akıcı bir deneyim sunan bu oyuncu bilgisayarı RTX ve DLSS 2.0 teknolojisini de kullanıcısına sunuyor. Hayatımıza yeni giren bu teknolojiler günümüz şartlarında oldukça önemli bir yere sahip. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizleri inceleme videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

SDNSDNShiftdelete.net

Game Garaj Skywalker’ı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. 09.07.2020 ile 31.08.2020 arası GEFORCE RTX’li Game Garaj sistem satın aldığınızda, 399 TL’lik Death Stranding oyunu sizlere hediye.

Ayrıca bu bilgisayarı satın almak isteyen takipçilerimize özel GAME GARAJ’dan sizler için bu sisteme özel 500TL indirim kuponu hazırladık kupon kodu: SkywalkerSDN

Game Garaj Skywalker özellikleri

Oyun performansı yüksek dedik peki ekran kartı tarafında bu üründe ne yer alıyor? Nvidia’nın RTX teknolojisine sahip Palit 2070 SUPER ekran kartı ile bu bilgisayarda karşılaşıyoruz. Performansıyla dikkat çeken bu ekran kartı 8GB ve 256 bit değerlerine sahip. Üzerinde yer alan fanlar sayesinde de bu ekran kartı oldukça serin bir şekilde çalışıyor. Gücünü işlemci tarafında Intel’in 10700K işlemcisinden alan Skywalker ,3.8 ghz base clock 5.10 ghz’de boost clock hızına sahip.

Bu bilgisayarda Ballistix ‘in RGB 16GB (2x8GB) 3200Mhz RAM’i yer alıyor. Artık oyun bilgisayarlarında biz 8 GB RAM’i oyunculara tavsiye etmiyoruz. Bundan dolayı da dual channel’ın vermiş olduğu performansı yaşayabilmeniz adına bu bilgisayarda 16 GB 3200 Mhz hızında çalışan RAM’ler kullandık.

Şimdi geldik anakart tarafına. Bu tarafta son zamanlarda Türkiye’de oldukça adını duyuran bir marka Biostar ile karşılaşıyoruz. Biostar ‘ın Z490 GTA 4400Mhz anakartı bu bilgisayarda yer alıyor. Üstün performans bekleyen kullanıcıların isteklerini karşılayabilecek bu bilgisayar güçlendirilmiş yapısıyla da oldukça dikkat çekiyor.

Depolama tarafında ise Crucial’ın P1 500 GB SSD modeliyle karşılaşıyoruz. Bu SSD 1900 MB okuma 950 MB yazma hızına sahip.Oyuncu bilgisayarı için bu SSD gayet yeterli olacaktır. Eğer daha fazla depolama alanı isterseniz özelleştirme yapabilirsiniz.

Genel olarak Game Garaj Skywalker’ın donanımlarından bahsettik. Şimdi sıvı soğutma ve güç kaynağının detaylarına sizlerle birlikte bir göz atalım. Güç kanyağı olarak bu bilgisayarda FSP’nin 700W 80+ sertifikasına sahip verimlilik konusunda başarılı olan güç kanyağı yer alıyor. Bronze sertifikasıyla dikkat çeken bu güç kaynağının performansı oldukça iyi.

Sıvı soğutma tarafında ise Cooler Master Master Liquid ML240L sıvı soğutması ile karşılaşıyoruz. Bilgisayarın gayet serin çalışmasını sağlayan bu sıvı soğutma beklentileri karşılama konusunda oldukça başarılı.