Ekran kartı seçiminde size yardım edecek, 2000 – 3000 TL arası en iyi ekran kartları yazısıyla karşınızdayız. Günümüzde bilgisayar toplamada en hassas olunan konulardan biri de ekran kartları olarak biliniyor. Kurulum aşamasının nasıl olacağında da ekran kartı fiyatları önemli role sahip. Her bütçeye özel olarak geliştirilen ekran kartları arasında da bu yazıda ortalama satış fiyatı 2000 TL ile 3000 TL arasında bulunan modelleri sıraladık. Listede hem AMD ekran kartları hem de NVIDIA ekran kartları bulunuyor.

Listede birçok marka yer alıyor. AMD ve NVIDIA tarafından geliştirip dikkat çekmeyi başaran ekran kartları listede bulunuyor. Ekran kartlarının başlığı altında ortalama fiyat bilgisiyle birlikte temel özellikleri de yer alıyor. Listeyi AMD modelleri ve NVIDIA modelleri olarak ayırarak, ucuzdan pahalıya olacak şekilde sıraladık. Umarız, size en uygun ekran kartı modelini seçmenizde size yardımcı oluruz.

En iyi 10 ekran kartı! Sınırları zorlamak isteyenler için!En iyi 10 ekran kartı! Sınırları zorlamak isteyenler için!

2000 – 3000 TL arası en iyi ekran kartları hangileri?

Yüksek performansla birlikte bütçeye uygun olmak bir ekran kartı için olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. Günümüzde yüksek fiyatlı modeller satıştayken, performansıyla dikkat çeken ve yüksek fiyatlı modellere göre daha uygun fiyatlı olan modeller de kullanıcılarını bekliyor. Böylelikle kullanıcılar, bilgisayarları için ayırdıkları maliyeti bir nebze olsa da düşürebiliyor.

Listeye baktığımızda AMD ve NVIDIA ekran kartları arasında rekabet yaşandığı görülüyor. Özellikle performansı birbirine yakın olan modellerde, fiyat rekabeti de yaşanıyor. Dileyen kullanıcılar marka ve modeller arasında tercihini yapabilir. Listemize AMD modelleriyle başlıyoruz.

MSI Radeon RX 5500 XT

ekran kartı fiyatları

ekran kartı fiyatları

Bilgisayar üreticileri arasında en popüler markalardan biri olan MSI, bir AMD ekran kartıyla listemizdeki en uygun fiyatlı modellerden biri oldu. Ekran kartının özelliklerine baktığımızda 1686 MHz temel çekirdek hızı bizi karşılıyor. Bu değer, oyun için 1737 MHz ve boost olarak 1845 MHz olabiliyor. PCI Express 4.0 desteği bulunan model, 8 GB GDDR6 belleğe sahip. 128 bit değerine sahip olan model 130 W TDP değerine ve önerilen PSU olarak 450 W değerine sahip.

DirectX 12 ve OpenGL 4.6 desteği sunan ekran kartı, 3 adet DisplayPort v1.4 ve 1 adet HDMI 2.0 bağlantı girişiyle kullanıcılarla buluşuyor. Model, en fazla 7680 x 4320 çözünürlük sunabiliyor. Bu ekran kartı, 2.100 TL ile 2.300 TL arasındaki fiyatla kullanıcılarla buluşuyor.