Yeni nesil oyun konsolları ile ilgili dikkat çeken açıklamalar gündeme gelmeye devam ediyor. Bu defa da AMD, yeni PS5 ve Xbox Series X modelleri ile ilgili merak edilen bir konuda açıklama yaptı. AMD’nin açıklamasına göre, hem Sony hem de Microsoft, üretim konusunda herhangi bir sorun yaşamayacak gibi görünüyor.

Sony, PlayStation 5 beklentilerini yükselttiSony, PlayStation 5 beklentilerini yükseltti

PS5 ve Xbox Series X donanımlarında üretim sorunu olmayacak

AMD’nin yaptığı açıklamaya göre hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X modellerinde kullanılacak olan Zen 3 işlemciler ve RDNA 2 grafik birimi üretimlerinde herhangi bir gecikme meydana gelmeyecek. Bu da bir süredir konuşulan yeni nesil konsolların üretimlerinde gecikme olacağı konusuna açıklık getirmiş oluyor.

PS5 ve Xbox Series X

PS5 ve Xbox Series X

Oculus Quest VR kaskı sızdırıldı! İşte görseller!Oculus Quest VR kaskı sızdırıldı! İşte görseller!

Kısa bir süre önce Sony, PlayStation 5 üretimini iki katına çıkarmak amacı ile donanım tedariğini artırmıştı. AMD tarafından gelen bu açıklama ile birlikte artan donanım taleplerine karşılık verilebileceği anlaşılıyor.

Hatırlatmak gerekirse PS5 ve Xbox Series X modellerinde, AMD’nin 7 nm Zen 3 mimarisinde işlemcileri yer alacak. Grafik tarafında da yine AMD ismi olacak. Big Navi olarak da ifade edilen grafik birimleri, her iki oyun konsolunda da bulunacak.

Google Amerika’dan Avrupa’ya kablo çekecekGoogle Amerika’dan Avrupa’ya kablo çekecek

Intel tarafındaki gecikmeler, anlaşıldığı kadarı ile AMD tarafında aynı şekilde yansımıyor. 2020’nin sonuna kadar beklenen yeni nesil oyun konsolu taleplerine de cevap verilebilecek.