Apple Silicon işlemcili ilk Mac fiyat bilgisi ile ortaya çıktı. WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılan Apple modellerinin yeni donanımı için meraklı bekleyiş sürüyor. Yeni sistemle modellerin fiyatı için de büyük beklenti var.

Bugüne kadar Intel işlemcileri kullanan Apple, kendi geliştirdiği sistemi kullanarak modellerinde bütünleşmiş bir sistem kurmayı amaçlıyor. Bu sistemle gelmesi beklenen ilk model için de fiyat tahminleri kendisini gösterdi.

5.4 inçlik iPhone 12 ekranı ile karşımızda!5.4 inçlik iPhone 12 ekranı ile karşımızda!

Apple Silicon işlemcili ilk Mac fiyatı ile gündemde

Apple, kendi geliştirdiği Apple Silicon için çalışmalara devam ederken model için bazı kaynaklar paylaşım yaptı. Önümüzdeki aylarda bu modelin kullanıcılarla buluşması beklenirken fiyat politikası merak ediliyordu. Gelen ilk bilgiler modelin biraz daha uygun fiyatlı olacağı yönünde.

Çünkü ortaya çıkan Apple Silicon işlemcili ilk Mac fiyatı için değer 799 dolar olarak belirtiliyor. Günümüzdeki kurla direkt hesaplama yapıldığında değerin 5.500 TL gibi bir değer olduğu görülüyor. Yani yeni gelecek olan model, halihazırda satışta olan modellerden daha ucuz olabilir. Bu fiyatla satışa çıkması beklenen modelin 12 inç MacBook olabileceği söyleniyor.

Apple Silicon işlemcili ilk Mac

Apple Silicon işlemcili ilk Mac

Apple Silicon ile kullanıcılarla buluşacak olan yeni 13 inç MacBook Pro için de 1.099 dolar fiyat bilgisi ortaya çıkıyor. Bu değeri de günümüz kuruyla çevirdiğimizde 7.500 TL civarında olduğu görülüyor.

Halihazırda satışta olan en uygun fiyatlı Mac olarak, 8.699 TL ile 13 inç MacBook Air kendisini gösteriyor. MacBook Pro konusunda da en uygun fiyatlı olarak 13 inç MacBook Pro 11.199 TL olarak listeleniyor.