Dolar kurundaki artış ve son dönemde gelen vergiler sonrasında teknolojik ürünlere erişmenin zorlaştığı bir gerçek. Apple’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı zam ile iPhone’lardan Mac modellerine kadar birçok ürünün fiyatında artışa gittiğini duyurmuştuk. Apple bu kez Thunderbolt 3 Pro kablo ile gündemde!

Yüksek hızlı veri transferi denildiğinde ilk akla gelen çözümlerden birisi olan ve bir ekran kartını harici olarak bilgisayara bağlamaya bile imkan tanıyan veri aktarım hızı 40 Gbps seviyelerine çıkabiliyor. Macbook modellerinde standart USB portlarına veda edilerek, USB-C’ye geçiş yapılması sonrasında Thunderbolt 3 ile yüksek hızda veri aktarımı daha fazla ön plana çıkmaya başladı.

iPhone fiyatlarına zam geldi! Peki neden?iPhone fiyatlarına zam geldi! Peki neden?

Apple Thunderbolt 3 Pro kablo fiyatı ile şaşırttı!

Bu teknolojiyi kullanmak için ihtiyaç duyulan kabloyu çeşitli markalar üretiyor. Ancak Apple’ın kendi internet sitesi üzerinden satışa sunduğu yeni kablo fiyatı ile adeta dudak uçuklatıyor. ABD’de satın almak istediğinizde 129 dolar fiyat etiketine sahip olan 2 metre uzunluğundaki Thunderbolt 3 Pro kablonun ülkemizdeki fiyatı 1229 TL olarak belirlendi.

Peki bu kablo neler yapabiliyor? 2 metre uzunluğundaki bu kabloyu kullanarak teorik olarak 40 Gb/s’ye kadar Thunderbolt 3 veri aktarım hızlarına ulaşmak mümkün. USB 3.1 Gen 2 tarafında ise 10 Gbps’ye kadar. Aynı zamanda DisplayPort video çıkışına (HBR3) ve 100 W’a kadar şarja destek sunuyor.

Thunderbolt 3 (USB-C) bağlantı noktasına sahip bir Mac’i Pro Display XDR, dock’lar ve sabit sürücüler gibi Thunderbolt 3 aygıtlarına bağlamak için bu kabloyu kullanabilirsiniz. Thunderbolt 3 Pro kablo fiyatı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..