E-spor ve video oyun sektörünün gelişmesi ile birlikte, monitörler de gittikçe önemli hale gelmeye başladı. Özellikle MOBA ve FPS oyunlarında, yüksek tazeleme hızına sahip düşük gecikmeli monitörler öncelik haline geldi. Bugün oyuncu dizüstü bilgisayarlarında bile, 120 Hz tazeleme hızı temel seviye olarak kabul görmeye başladı. Bu kapsamda, Asus TUF Gaming VG27VQ modeli ve özellikleri ortaya çıktı.

Asus TUF Gaming monitör serisi, son yıllarda orta ve alt seviyede birçok ürüne sahip oldu.

Dell’den oyuncuları sevindirecek iki yeni monitör!Dell’den oyuncuları sevindirecek iki yeni monitör!

Asus TUF Gaming VG27VQ özellikleri

VG27VQ model monitör, 27 inç büyüklüğündeki 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde bir panele sahip. Bu panel, 165 Hz tazeleme hızıyla birlikte 1 ms tepki süresini bir arada sunabiliyor. VA panel ile gelen moniyör, FreeSync Premium desteğine sahip. Resmi olmasa da, büyük ihtimalle VG24VQ modelinde olduğu gibi G-Sync desteği de kullanılabilecektir.

Asus TUF Gaming VG27VQ özellikleri arasında en dikkat çeken detaylardan birisi ise, 1500R kavise sahip olması. Kavisli monitörler bazı kişiler tarafından tercih edilmese de, piyasanın çoğunluğu benimsemiş durumda. 3000: 1 kontrast oranına sahip monitör, 400 cd / m² maksimum parlaklığa sahip.

Bağlantı tarafında ise üç farklı girişe yer verilmiş. Bunlar sırasıyla DisplayPort 1.2, HDMI 2.0 ve Dual-Link DVI olarak belirtilmiş. Monitörde, ek olarak bir adet ses girişine ve 3.5mm kulaklık girişine yer verilmiş.

Ergonomi tarafında da eğim, döndürme ve yükseklik ayarı sunan monitör, 100 X 100 VESA desteğine sahip. Ürünün fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmamış durumda.

Asus’un kendi yazılımlarına geldiğimiz zaman, bulanıklığı azaltan ELMB teknolojisine yer verilmiş. Bunun yanında Shadow Boost ve düşük profil mavi ışık modları da kullanıcıya sunulmuş durumda.