Asus bugün düzenlediği online etkinlikte Zenbook serisinin yeni modelleri UX325/UX425 ve UM425‘i tanıttı. Basına özel olan etkinlikte tanıtılan bu modeller kullanıcısına neler sunuyor? İşte yeni Asus Zenbook modellerinin merak edilen tüm detayları!

Xiaomi Redmi Note 9S incelemeXiaomi Redmi Note 9S inceleme

Yeni Asus Zenbook modelleri kullanıcısına neler sunuyor?

Bugün YouTube üzerinden düzenlenen online etkinklikte Zenbook modellerinin yeni sürümleri duyuruldu. Bu etkinlikte 3 farklı Zenbook modeli tanıtıldı. Bu modeller sırasıyla UX325/UX425 ve UM425. İlk olarak UX serisinin yeni modellerinin detaylarına birlikte bakalım.

Gücünü Intel’in yeni nesil işlemcilerinden i7 1065G7’den alan UX serisi, kullanıcı seçimine bırakılmış iki farklı ekran boyutu ile kullanıcıları karşılıyor. Bu farklı 2 ekran boyutu Full HD çözünürlük ile ürünlerde yer alıyor. Hafif olmasıyla beraber dikkat çeken bu iki model 1.07kg (UX325) ve 1.13kg (UX 425) ağırlıklarıyla genel olarak bu kategoride yer alan diğer notebook modellerine göre kendilerini öne çıkarıyor.

Asus Zenbook UX 325 ve UX 425 teknik özellikleri

Bu iki model 13 inç ve 14 inç ekran boyutlarıyla kullanıcıları karşılıyor. Ekran boyutu olarak sadece farklı olan bu modellerin işlemci ve diğer donanımları birebir aynı. İşlemci olarak bu 2 modelde Intel’in I7 1065G7 işlemcisi yer alıyor. Bu yeni nesil Intel işlemci, düşük güç tüketimiyle kendini öne çıkartıyor. İşlemciye ek olarak Ram tarafında 32 GB’a kadar özelleştirebilir Ram seçenekleri ile karşılaşıyoruz. Bu RAM seçeneklerinin detayları ürünler satışa çıktıktan sonra belli olacak.

Ekran kartı olarak da bu ürünler ofis kullanımına özel olduğu için Intel’in Iris Plus Graphics 640 modeli kullanılmıuş. Bu GPU sayesinde günlük kullanım ve ofis işlemlerinde herhangi bir sıkıntı olmadan bu ürünleri kullanabiliyorsunuz. Bağlantı tarafına da bakmak gerekirse bu tarafta Wi-Fi 6 ve Bluethooth 5.0 ile karşılaşıyoruz. Özellikle yeni teknolojilerden Wi-Fi 6’nın bu ürünlerde yer alması ilerleyen dönemler için kullanıcılara oldukça avantaj sağlayacaktır.

Depolama tarafında da 2 TB’a yükseltilebilir m2 SSD modelleri ile karşılaşıyoruz. Kendi ihtiyacınıza göre özelleştirme imkanının verilmesi oldukça hoş olmuş.

Son olarak UX 325 ve UX 425‘in pil tarafında kullanıcılara neler sunduğundan bahsedelim. Ürünlerde yer alan 4 hücreli pil sayesinde 22 saate kadar kesintisiz bir şekilde kullanım sağlayabiliyorsunuz. Tabi burada dikkat edilmesi gereken bir detayda bulunuyor. O da kullanıcının yapmış olduğu işlemler. Bu işlemler ile pil tüketimi doğru orantılı şekilde olacaktır.

UX serisinin detaylarına sizlerle beraber değindik. Şimdi online etkinlikte tanıtılan bir diğer model UM 425’in teknik detaylarına hızlıca bir göz atalım.

Asus Zenbook UM 425 teknik özellikleri

UM 425 modelinde tek bir ekran boyutu ile karşılaşıyoruz. Bu ekran 14 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğe sahip. Donanım tarafında ise bu sefer AMD‘nin yeni nesil işlemcilerinden biriyle karşılaşıyoruz. Asus Zenbook UM 425 gücünü AMD Ryzen 7 4700U işlemcisinden alıyor. Mobil dünyasının yeni nesil işlemcilerinden olan bu model performansıyla göz dolduruyor.

Ram tarafında da 16 GB’a kadar yükseltilebilir 3733 Mhz RAM ile karşılaşıyoruz. Ram tarafında bu hızlara ulaşılabiliyor olması hız konusunda ürünü öne çıkartıyor. Grafik kartı olarak da bakmak gerekirse bu tarafta işlemci ile entegre olan AMD Radeon Graphics yer alıyor. Bu GPU düşük güç tüketimi sayesinde ısınma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşatmayacaktır.

Son olarak ürünün bağlantılarından ve ağırlığından bahsedip haberimizin sonlandıralım. Asus Zenbook UM 425 1.13 kg ağırlığında. Ofis bilgisayarlarının genel olarak ağırlıklarına baktığımızda ürünün ağırlığı gayet ideal seviyelerde. Bağlantı tarafında da Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 teknolojileriyle karşılaşıyoruz. Geleceğe yönelik bağlantılara sahip olan bu ürün kullanıcılarını memnun edebilecek.