Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, The Daily Show’a katılarak Gates Vakfı‘nın bir tane Corona virüsü aşısı için yedi farklı aşı adayı seçtiğini ve aşının üretileceği fabrikaları finanse ettiğini söyledi. Gates, yedi aşı seçeneğinden en fazla ikisini seçeceğini söyledi. Bu da demek oluyor ki imalata ayrılan milyarlarca doların bir kısmı boşuna harcanmış olacak. Gates, dünyanın Corona virüsü sebebiyle kaybettiği trilyonlarca dolar karşısında harcanan birkaç milyar doların, insanlık için değeceğini belirtti.

Bill Gates: Gates Vakfı, hükümetlerden daha hızlı seferber olabilir

Bill Gates, gelecek vaat eden yedi adet Corona virüsü aşısı için fabrikalar inşa etmeye başlayacak. Milyarder Bill Gates, Cuma günkü The Daily Show bölümünde yayınlanan bir bölümde, Trevor Noah’a hayırsever kuruluşu Gates Vakfı’nın Corona virüsü salgınıyla mücadele etmek için hükümetlerden daha hızlı seferber olabileceğini söyledi. Gates, “Vakfımızın bulaşıcı hastalıklarda derin bir uzmanlık alanı var. Salgını düşünerek aşı için hazırlıklı olmak adına bazı şeyleri finanse ettik.” dedi.

Bill Gates The Daily Show

Gates, mevcut aşı adaylarından ilk 7’sini seçtiğini ve onlar için üretim kapasitesi geliştirdiğini söyledi. “En fazla ikisini seçecek olsak da, fabrikaların hepsini yedi tanesi için finanse edeceğiz, bu yüzden seri olarak ‘hangi aşının işe yaradığını’ söyleyeceğiz.” dedi. Gates, geliştirmesinin yaklaşık 18 ay sürebileceğine inandığı bir aşı için en iyi ve hızlı yöntemin bu olduğunu söyledi. Gates harcayacağı paralar hakkında da düşüncelerini belirtti. Milyader, kaybolacak milyar dolarların bu çalışmaya değeceğini söylüyor.

İşte Bill Gates’in Corona virüsü planı!İşte Bill Gates’in Corona virüsü planı!

Gates: ABD genelinde vaka sayılarının azalması 10 haftayı bulacak

ABD’de vaka sayılarının azalışa geçmesinin neredeyse 10 hafta kadar sürebileceğini söyleyen Gates insanların normal çalışma yaşamına dönmemesi gerektiğini ve izolasyon kurallarının gevşetilemeyeceğini söylemişti. Tüm bunların yanında, Bill Gates ve karısı Melinda Gates, Corona virüs ile savaşmak için 100 milyon dolar sözü verdi. Ayrıca Gates Vakfı, Washington’daki insanlara evde kendilerini test edebilmeleri için Corona virüsü test kitleri gönderdi.

Bill Gates’in konuk olduğu The Daily Show’u buradan izleyebilirsiniz.

SDNSDNShiftdelete.net