Deep Knowledge Group adlı şirket, Corona virüs için yaptığı araştırmalarda bazı bulgulara erişti. Açıklanan verilerden derlenen araştırma, ülkelerin Corona virüse karşı yaptığı çalışmaları ve mevcut risk durumlarını gösteriyor. İşte Corona virüse karşı en güvenli ülkeler ve en riskli ülkeler!

Yeni bir corona virüs türü daha tespit edildi!Yeni bir corona virüs türü daha tespit edildi!

Şirket yaptığı araştırmada, bu zamana kadar açıklanmış tüm rakamları ve istatistikleri değerlendirdi. Sonucunda ise ülkeler bazında bazı sıralı listeler oluşturdu. Bunları da herkese açık şekilde paylaştı.

Corona virüs için en riskli ülkeler

corona virüse karşı en riskli ülkeler

corona virüse karşı en riskli ülkeler

Corona virüse karşı en riskli ülkeler arasında İtalya yer alıyor. Salgının yayılmaya başladığı günden beri de en çok konuşulan ülkelerden biri İtalya idi. Bunun en büyük sebebi ise yayılma hızı. Tabi bu sebepler arasında devlet yönetimi ve sağlık imkanları gibi birçok unsur da yer alıyor.

İtalya’nın hemen ardından ise Amerika, İngiltere ve İspanya bizleri karşılıyor. Türkiye ise listede yer almıyor.

Bu süreçte halkına en çok destek veren ülkeler

corona virüs zamanı halkına en çok destek olan ülkeler

corona virüs zamanı halkına en çok destek olan ülkeler

Corona virüs devleti ekonomik olarak da ciddi derecede etkiledi. Birçok şirket bu yüzden geçici süreliğine kapandı ve işleri durdurdu. Bu dönemde yapılan analizlere göre halkına en çok desteği veren ülke Almanya oldu. Almanya’yı sırasıyla ABD, Japonya, İngiltere, Avustralya ve Fransa takip etti. Türkiye ise 15 sıralık listede yer almıyor.

Corona virüs için en güvenli ülkeler

corona virüse karşı en güvenli ülkeler

corona virüse karşı en güvenli ülkeler

Özellikle karantina sürecinde insanların güvenli konumda tutulması gibi unsurlar pandemi sürecinde büyük önem arz ediyor. Bununla ilgili de bir liste oluşturulmuş. Liste hazırlık sürecinde karantina verimliliği, izlenen devlet politikaları, hastalığı izleme ve tespit etme, acil tedaviye hazır olma gibi unsurlar göz önünde bulundurulmuş.

Listenin başında ise İsrail yer alıyor. Özellikle sağlık konusundaki pozisyonları değerlendirildiğinde beklenen durum bu şekildeydi. İsrail’i ise Almanya, Güney Kore, Avustralya ve Çin gibi ülkeler takip ediyor. Türkiye, listenin 36. sırasında yer alıyor.

Corona virüs tedavisi konusun en başarılı ülkeler

corona virüs tedavisi en başarılı ülkeler

corona virüs tedavisi en başarılı ülkeler

Corona virüs tedavisi konusunda Almanya, yine en başarılı ülkelerden biri olmayı başarıyor. Listede Çin ve Güney Kore, Almanya’yı takip eden iki isim oluyor. Türkiye ise listede yer almıyor.