Corona virüs ile ilgili yeni araştırmalar dikkat çeken sonuçları ortaya çıkarmaya devam ediyor. Şimdi de yapılan araştırmaların sonucunda Corona virüs belirtileri arasına yeni maddeler eklenmiş oldu.

Amerika’daki Türk şirketinden evde Corona testiAmerika’daki Türk şirketinden evde Corona testi

Corona virüs belirtileri arasına yenileri eklendi

Kısa bir süre önce Amerikan Tabipler Birliği tarafından yapılan yeni açıklamaya göre yeni tip Corona virüse yakalanmış olan Çin’deki hastaların belirli bir bölümü, konuşma bozukluğu ve koordinasyon eksikliği gibi şikayetlerde bulunmuş.

JAMA Neuology dergisinde yayınlanan bilgilerde, Çin’deki Wuhan bölgesindeki 214 hastanın yüzde 36’sında ve hastalığı ağır geçirenlerin yüzde 46’sında bilinen belirtilerden farklıları da gözlemlendiği ortaya çıktı. Bu belirtiler arasında beyin kan dolaşımı bozukluğu, bilinç bulanıklığı ve kas güçsüzlüğü gibi yenileri eklendi.

corona virüs belirtileri

corona virüs belirtileri

Corona virüs tedavi kararını yapay zeka verecekCorona virüs tedavi kararını yapay zeka verecek

Her ne kadar nispeten kısıtlı bir hasta grubu üstünde yapılmış olsa da bu yeni araştırma ile birlikte Corona virüs semptomları arasında farklı maddelerin de olabileceği bilgisine ulaşıldı. Hatırlatmak gerekirse en yaygın rastlanan belirtiler arasında yüksek ateş, kuru öksürük ve baş ağrısı yer alıyor. Yapılan bu ve buna benzer çalışmalar da yeni belirtiler ile ilgili bilinmeyenleri ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Son olarak hatırlatmak gerekirse yeni tip Corona virüsten etkilenen dünya genelindeki kişi sayısı 1.5 milyonu geride bırakmış durumda. Ne yazık ki her geçen gün de bu sayının artmaya devam ettiğini belirtmek gerekiyor. Bu süreçte aşı ve ilaç çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.