Çin Vuhan şehrinde yayılmasının ardından dünyayı tehdit eden hastalıkların başında konumlanan Coronavirüs’ün tedavisi için çalışmalar uzun zamandır devam ediyordu. Ancak halen daha bir sonuca varılmamıştı. Şimdi de Taylandlı doktorlardan müjdeli haber geldi. CNN’den çıkan haberlere göre, Coronavirüs tedavisi Tayland’da bulunmuş olabilir.

iPhone sevkiyatına Coronavirüs engeli!iPhone sevkiyatına Coronavirüs engeli!

Coronavirüs tedavisi başarılı oldu

Tayland Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantıda Coronavirüslü bir hastanın tedavi edildiği açıklandı. Uzun zamandır üstünde çalışılan tedavinin böylece sonuçlandığı belirtildi. Ağır semptomlar gösteren 71 yaşındaki kadının tedaviye olumlu yanıt verdiğini söyleyen bakan, kadının testlerinde Coronavirüs işaretlerine rastlanmadığını dile getirdi.

HIV/AIDS ve grip ilaçlarının kombine edildiği tedavide, ilk kişide olumlu sonuçlar alınsa da ikinci kişideki sonuçların da oldukça önemli olduğu söyleniyor.

Paylaşılan bilgilerin şimdilik bu kadarla kısıtlı. Yakın zamanda tedavinin daha da gelişmesi ve herkeste olumlu sonuçlar göstermesi de beklentiler arasında.

Hastalığın çıkmış olduğu Çin’de bunun tedavisi henüz bulunmuş değil. Dolayısıyla eğer ki tedavi diğer hastalarda da olumlu sonuçlar verirse tüm dünyada da kullanılabilir.