Asus Zephyrus G14 inceleme videomuz ile oyunculara hitap eden Asus Zephyrus serisinin özellikleri neler yakından bakıyoruz. Oyun bilgisayarı denince akla ilk gelen firmalardan biri olan Asus’un bu oyuncu bilgisayarı bakalım bizlere neler sunacak?

Yurt dışından gelen akrabaya telefon aldırmak mantıklı mı?Yurt dışından gelen akrabaya telefon aldırmak mantıklı mı?

Asus Zephyrus G14 inceleme videosu ile karşınızdayız

Özellikleri ve kutu içerisinde yer alan malzemeler ile  dikkat çeken bu bilgisayar tasarım konusunda da oldukça başarılı. İnce ekranı ve oyuncuların vazgeçilmezi ışıklandırmaları da bünyesinde bulunduran Zephyrus G14, oyun performansını da içerisinde bulunan donanımlar sayesinde stabil bir şekilde sürdürebiliyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizi detaylı Asus Zephyrus G14 inceleme videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

SDNSDNShiftdelete.net

Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

Asus Zephyrus G14 özellikleri ile kullanıcısına sundukları

İçerisinde Windows 10 işletim sistemini bulunduran bu bilgisayar 1.6 kg ağırlığında. Oldukça hafif ve düzenli bir tasarıma sahip olan bu notebook taşınılabilir olma konusunda oldukça başarılı. Özellikle ürünün arka tarafında yer alan anime matrix led tasarım da bu bu tasarım dilini oldukça etkiliyor. Ek olarak ekranı açık pozisyona getirdiğinizde kasa yapısını kullanıcıya göre ayarlayan bir bölümünde olması oldukça hoş olmuş.

Donanımlara bakacak olursak işlemci tarafında Ryzen 4000 serisinden AMD Ryzen 9 4900HS işlemcisi bu bilgisayarda yer alıyor. 3.0GHz base clock hızına sahip olan bu işlemci Boost ile 4.3GHz’e ulaşabiliyor. Bu işlemciye 16 GB RAM eşlik ediyor. İsterseniz ilerleyen dönemlerde bu miktarı 32GB’a kadar yükseltebilirsiniz. İlerleyen dönemler için bu üründe bir yükseltme imkanının olması gerçekten oldukça başarılı. Oyun ve iş bilgisayarı dedik peki ekran kartı nedir?

Asus Zephyrus G14’de performansıyla oldukça beğenilen Nvidia’nın RTX 2060 ekran kartı yer alıyor. Bu ekran kartı 6 GB RAM ve 192 Bit değerlerine sahip. Oyun ve genel kullanımda akıcı bir deneyim sunan bu bilgisayar ekran tarafında 2560×1440 çözünürlüğünde bir ekran ile bizleri karşılıyor. Çözünürlük ve renk performansıyla ekran kendini oldukça öne çıkartıyor.

Tüm teknik özellikler

  • İşlemci: AMD Ryzen 9 4900HS
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home
  • Ekran: 14″ 2560×1440 QHD IPS PANEL
  • Ekran Kartı: RTX 2060, GDDR6 6GB
  • Hafıza: 16GB (2x8GB) DDR4
  • HDD-SSD: Yok – PCIE NVME 1TB M.2 SSD
  • Güç Adaptörü: 180W AC Adapter
  • Boyutlar: 32.4(W) x 22.0(D) x 1.79 ~ 1.79(H) cm
  • Ağırlık: 1.6kg