Samsung, S20 ailesi ile birlikte Galaxy S serisine FE (Fan Edition) adını verdiği uygun fiyatlı model ekledi. İddiaya göre Unpacked etkinliğinde kullanıcılara sunulması beklenen Galaxy S21 FE modelinin tanıtım tarihi ertelendi.

Samsung Galaxy S21 FE tanıtım tarihi ertelendi

Geçtiğimiz ay teknik özellikleri sızdırılan Galaxy S21 FE modelinin tanıtım tarihi ile ilgili sızıntı paylaşıldı. SamMobile tarafından yayınlanan haberde yeni modelin 2021 yılının son çeyreğinde tanıtılacağı iddia edildi.

Galaxy S21 FE tanıtım tarihi ertelendiGalaxy S21 FE tanıtım tarihi ertelendi

Samsung tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da LetsGoDigital de SamMobile’ın yayınladığı raporu doğruladı. Resmi belgelere eriştiğini belirten LetsGoDigital ekibi, S21 FE modelinin en erken Ekim ayında tanıtılacağını açıkladı.

Galaxy S21 FE’nin özellikleri sızdırıldıGalaxy S21 FE’nin özellikleri sızdırıldı

Birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen Samsung Galaxy S21 FE modeli Unpacked etkinliğinde tanıtılmayacak.

Sızıntılara göre Samsung Galaxy S21 FE modeli gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak. Çip krizi nedeniyle bazı cihazların Exynos 2100 işlemci ile geleceği tahmin ediliyor.

Cihaz, 8 GB RAM ve 128 GB / 256 GB depolama seçenekleriyle gelecek. 120Hz 6,4 inç AMOLED ekran ile geleceği bilinen model, 1080 2340 piksel FHD Plus çözünürlüğe sahip olacak.

Üçlü kamera dizilimiyle geleceği belirtilen model, 32 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 8 megapiksel lens ile karşımıza çıkacak. Ön kamerada ise 12 megapiksel geniş açılı lens kullanılacak.