Rockstar Games, GTA Trilogy: The Definitive Edition üçlemesine gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaptı. GTA hayranlarının beklentilerini karşılayamadıklarını itiraf eden firma, oyundaki hatalardan dolayı özür diledi. Ayrıca geliştirici ekibinin sosyal medyadan taciz edildiğini de söyleyen Rockstar, bu olaylara tepki gösterdi.

Grafikleri kötü olduğu gerekçesiyle eleştiri odağına yerleşen GTA Trilogy: The Definitive Edition, “yanlışlıkla eklenen dosyalar” sebep gösterilerek PC’de satıştan kaldırılmıştı. İddialara göre, söz konusu dosyalar lisanssız müzikleri ve Hot Coffe isimli 18+ mini oyunu içeriyordu.

GTA 6’nın ilk ekran görüntüsü GTA Trilogy’de saklı olabilir!GTA 6’nın ilk ekran görüntüsü GTA Trilogy’de saklı olabilir!

Rockstar, GTA Trilogy için kapsamlı düzeltme sözü verdi

Web sayfası üzerinden yeni bir açıklama yapan Rockstar Games, “Grand Theft Auto serisi ve bu ikonik üçlemeyi oluşturan oyunlar, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar kadar bizim için de özel.” dedi. Üçlemenin GTA’ya yakışır şekilde çıkmadığını kabul eden Rockstar, “içtenlikle özür diliyoruz” ifadelerini kullanarak oyunculardan af diledi.

gta trilogygta trilogy

Teknik sorunları çözmek için çalıştıklarını vurgulayan Rockstar Games şu açıklamayı paylaştı:

“Öncelikle, oyunlarda sorun yaşayan herkesten içtenlikle özür dileriz. Grand Theft Auto serisi ve bu ikonik üçlemeyi oluşturan oyunlar, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar kadar bizim için de özel. Klasik oyunların güncellenmiş sürümleri, kendi kalite standartlarımızı veya hayranlarımızın beklentilerini karşılayamadı.

Teknik sorunları çözmek ve ileriye dönük her oyunu geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Planladığımız her güncelleme, oyunların kalitesini hak ettikleri seviyeye ulaştıracaktır. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ın tüm sürümleri için önümüzdeki günlerde bir sürü sorunu çözecek ‘Title Update’ yolda.

Bu arada, geliştirme ekibimizin sosyal medyada taciz edildiğine dair raporlar duyduğumuzu belirtmek bizi üzüyor. Sorunlar üzerinde çalışırken, topluluğumuzdan saygılı ve medeni olmalarını rica ediyoruz.”

GTA Trilogy alana klasik sürümler ücretsiz

Rockstar; Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas’ın klasik PC sürümlerini kısa süre içinde bir paket olarak Rockstar Store’a ekleyeceğini açıkladı. Ek olarak, Rockstar Store’dan Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ın PC sürümünü 30 Haziran 2022’ye kadar satın alan herkese, klasik versiyonları ücretsiz vereceğini duyurdu.