Türkiye’de corona virüsü vakalarının görülmeye başlamasıyla haksız fiyat artışı şikayet bildirimi de gündem oldu. HFA bildirim nedir ve HFA bildirim uygulaması indir gibi aramalar sıkça yapılmaya başlandı. Biz de bu yazımızda ‘HFA bildirim nedir?‘ sorusuna yanıt vererek ‘Haksız fiyat artışı şikayet bildirimi işlemi nasıl yapılır?’ sizlere adım adım anlattık.

HFA bildirim nedir?

İlk olarak ‘HFA bildirim nedir?’ sorusu ile başlayalım. Aslında adından da anlaşılacağı gibi HFA bildirim, satıcıların bir ürünü normalin üstünde fiyatlarla sattığını yetkililere bildirmek için kullanılıyor.

Türkiye’de ikinci corona vakası!Türkiye’de ikinci corona vakası!

Corona virüsü fırsat bilerek ürün fiyatlarını artıran kişiler tepki çekmeye başladı. Ticaret Bakanlığı da bu konuda vatandaşları, HFA bildirim uygulaması indir işlemini gerçekleştirerek, gerekli bildirimleri yapmaları konusunda bilgilendirdi.

HFA bildirim nedir?’ sorusunu kısaca yanıtladıktan sonra haksız fiyat artışı şikayet bildirimi nasıl yapılıyor? Gelin yakından bakalım.

HFA bildirim uygulaması indir

HFA bildirim uygulaması indir işlemi hem Android hem iOS platformundan yapılabiliyor. Bunun için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

iOS için Hfa-bildirim
Android için Hfa-bildirim

Her iki uygulama marketinden de HFA bildirim uygulaması indir işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemin ardından yapmanız gereken tek şey şikayet bildiriminde bulunmak. Peki bunu nasıl yapacağız?

SDNSDNShiftdelete.net

Haksız fiyat artışı şikayet bildirimi

HFA bildirim uygulaması indir işleminden sonra sizden bir üyelik oluşturmanız isteniyor. Aşağıdaki ekrandaki tüm alanları doldurduktan sonra cep telefonunuza bir onay kodu geliyor. Çıkan ekranda bu onay kodunu girip devam ediyorsunuz.

haksız fiyat artışı şikayet bildirimi

haksız fiyat artışı şikayet bildirimi

Gerekli kayıt aşamasını gerçekleştirdikten sonra sistem sizi doğrudan şikayet bildirim sayfasına yönlendiriyor. Burada da aşağıdaki tüm maddeleri doldurmak gerekiyor.

haksız fiyat artışı şikayet bildirimi

haksız fiyat artışı şikayet bildirimi

Tüm bu aşamalardan sonra şikayet bildiriminiz alınmış oluyor. Ayrıca bu bildirimi Alo 175 Hattı’nı arayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye corona virüsü ile mücadele ediyor

10 Mart günü çıkan ilk vaka ile birlikte Türkiye corona virüsü ile mücadelesini daha da güçlendirmiş durumda. Hem bireysel hem de toplumsal olarak alınan önlemlerle herkes kendini virüsten korumak için çaba gösteriyor. Okulların tatil edilmesi ve spor müsabakalarının seyircisiz oynanması da alınan önlemler arasında yer alıyor.

Peki siz, corona virüsü salgını nedeniyle yükseltilen fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi lütfen yorumlarda bizlerle paylaşın.

30 saniyede Corona virüs maskesi yaptık!30 saniyede Corona virüs maskesi yaptık!

Alo 184, Korona Danışma Hattı olduAlo 184, Korona Danışma Hattı oldu