Huawei’den ayrıldıktan sonra ABD ambargolarına takılmadan iyi bir ivme yakalan Honor, yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Son olarak Honor 50 ailesiyle dikkatleri üzerine çeken şirket, vakit kaybetmeden Honor 60 serisini de çıkartmak istiyor.

Honor, Haziran ayında Çin’de Honor 50, Honor 50 Pro ve Honor 50 SE akıllı telefonlarını duyurdu. İddialara göre şirket Honor 60 serisi üzerinde çalışmalarını sona yaklaştırdı. Çinli tipster WHY LAB de yeni cihazların Aralık ayında tanıtılacağını söyledi.

Honor X30 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!Honor X30 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!

Honor 60 ailesinin özellikleri

WHY LAB tarafından paylaşılan görsele göre Honor 60 ailesi de tıpkı Honor 50’lerde olduğu gibi çift halkalı kamera tasarımını devam ettirecek. İsimlendirme kısmındaysa selefinin izinden giderek Honor 60, Honor 60 Pro ve Honor 60 SE modelleriyle gelmesi bekleniyor.

Serinin Honor 60 ve Honor 60 Pro modellerinin 66 Watt hızlı şarjı, Honor 60 SE‘nin de 40 Watt şarjı destekleyeceği söyleniyor. Çin’in 3C sertifikasyon platformunda 66 Watt hızlı şarj desteği ile geleceği tespit edilen birkaç farklı Honor cihazı daha bulunuyor. Bunlara GIA-AN00, ELZ-AN00, TNA-AN00, ANY-AN00 ve LSA-AN00 örnek verilebilir. Tabii iddialara göre bu kod isimlerinden ikisinin Honor 60 ve Honor 60 Pro’ya ait olması bekleniyor.

Honor 60 ailesinin diğer özellikleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak Honor 50 ve 50 Pro’nun Snapdragon 778G yonga setiyle birlikte gelirken, Honor 50 SE’nin Dimensity 900 yonga setiyle geldiğini hatırlatmak lazım. Çünkü benzer bir durumun Honor 60’larda da yaşanacağı söyleniyor. Örneğin yeni SE modelini Dimensity 920 ile birlikte görebiliriz.

Honor, yeni serisinin gelişini henüz doğrulamadı. Ancak cihazları Aralık ayında piyasaya çıkarması beklenen şirketin, bu ayın sonuna kadar Çin’de bazı reklam videolarını yayınlaması bekleniyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Honor 60 serisi selefine göre geliştirilmiş kamera ve yonga özellikleriyle birlikte önümüzdeki ay tanıtılır mı? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!