Daha önce Huawei’nin alt markası olarak faaliyet gösteren Honor, bu yılın başlarında ana şirketinden ayrılarak bağımsızlığını ilan etti. Şu anda ABD yaptırımlarından sıyrılan ve işleri yoluna koyan Honor, yeni akıllı telefonlarıyla pazarda tekrardan eski günlerine dönüyor.

İlk olarak Honor V40 modeliyle kozlarını oynayan üretici, daha sonradan ise dikkat çeken Honor 50 serisini duyurdu. Şimdi ise şirketin yeni amiral gemileri Honor Magic 3 serisi üzerine çalıştığı ortaya çıktı.

Orta segmente göz kırpan Honor X20 SE tanıtıldı!Orta segmente göz kırpan Honor X20 SE tanıtıldı!

Honor Magic 3 Geekbench testlerinde görüldü

Honor’un piyasaya sürmeye hazırlandığı Magic 3 serisi, muhtemelen iki modelden oluşacak ve amiral gemisi segmentte rekabet edecek. Cihazların tanıtım tarihine doğru yaklaşırken özellikleri de netleşiyor. Daha önce birkaç sızıntı da ortaya çıkan Honor Magic 3, şimdi ise Geekbench performans testlerinde görüldü.

Honor Magic 3 şu an geliştirme aşamasında olmasına rağmen performans testlerinde oldukça şaşırtıcı skorlar aldı. Tekli çekirdek testinde 1.215 puan alan cihaz, çoklu çekirdek testinde ise 3.806 puan aldı. Bu skorlar şu anda Snapdragon 888 işlemciye sahip tüm cihazlardan daha yüksek ve Magic 3’ün de performans konusunda ne kadar iyi olacağının habercisidir.

Örnek verecek olursak oyun telefonu Black Shark 4 Pro, tekli çekirdek testinde 1.130 ve çoklu çekirdek testinde 3.700 puan almıştı. Ek olarak Mi 11 Ultra da sırasıyla 1.000 ve 3.300 puan elde etmişti. Ancak Honor Magic 3 aldığı skorlar ile tüm Snapdragon 888’li telefonlardan daha iyi bir performans ortaya koydu.

Öne çıkan söylentilere göre Honor Magic 3, Snapdragon 888’in gelişmiş versiyonu olan Snapdragon 888 Plus yonga seti ile piyasaya sürülecek. Cihaz üst düzey performans sunacak ve kamera tarafında da iddialı özellikler ile gelecek.