Covid-19 pandemisi, tüketici elektroniği satışlarında ciddi bir büyümeye neden oldu. Bu durum özellikle tablet ve dizüstü bilgisayar gibi senelerdir pazar payı kaybeden ürünlere yaradı. Büyümeden yararlanmak isteyen teknoloji şirketleri, hızlıca tablet ve dizüstü bilgisayar çıkararak sektöre dönüş yapıyor. Söz konusu şirketlerden biri de uzun süredir bu konuda sessiz olan Honor oldu.

Bir süre önce Huawei ile yolları ayrılan Honor, kendi ayakları üzerinde durarak pazar payını artırmak istiyor. Şirket bu nedenle ürün ailesini genişletiyor. Bir yandan geçen ay Çin’de piyasaya çıkan amiral gemisi Honor 50‘nin küresel piyasaya sürülmesi için çalışmalar devam ederken, bir yandan da yeni ürünler için hazırlıklar başladı.

Honor Magic 3 tanıtım tarihi sızdırıldıHonor Magic 3 tanıtım tarihi sızdırıldı

Honor V7 Pro, Magic 3 serisiyle birlikte gelecek

Geçtiğimiz gün Weibo‘da oldukça kısa bir video yayınlayan Honor, V7 Pro isimli tabletini resmi olarak duyurdu. Her ne kadar video kısa da olsa bazı ayrıntıları yakalamamıza yardımcı oldu. İlk bakışta tabletin düz kenarları, sim bağlantısı ve ikili kamera kurulumu dikkatleri üzerine çekti. Günümüzde standart hale gelen endüstriyel tasarımından uzaklaşan şirket, bir farklılık yaparak cihazın arka kısmını deri ile kaplamış. Benzer bir tasarım dilini eski Samsung ve LG ürünlerinde görmek mümkün.

Honor V7 ProHonor V7 Pro
Videodan alınmış ve arka tasarımı gösteren bir görsel

Cihazın teknik özellikleri videoda yayınlanmadı. Ancak bir Weibo kullanıcısı hem işlemciyi hem de ürünün çıkış tarihini sızdırdı. Buna göre Honor V7 Pro, gücünü MediaTek‘in 1300T işlemcisinden alacak. Henüz piyasaya çıkmamış olan bu işlemci özellikle sahip olduğu performans ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Ayrıca üründe bir sim girişi olması, tabletin 5G bağlantısıyla gelme ihtimalini artırıyor. Çıkış tarihi için ise Honor Magic 3 modelinin tanıtılacağı 12 Ağustos işaret edildi. Bir başka söylenti ise Honor V7 isimli ikinci model olacağını ve nispeten daha zayıf özellikler ve daha uygun bir fiyat ile piyasaya çıkacağını gösteriyor. Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığı ise Ağustos ayında ortaya çıkacak.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Honor V7 Pro başarılı olabilecek mi? Tablet ve dizüstü bilgisayar pazarının pandemi döneminde yaşadığı büyüme devam edecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.