İnfluencer nedir? Nasıl olunur?

 İnfluencer nedir? Nasıl olunur?
Okunuyor İnfluencer nedir? Nasıl olunur?

Influencer nasıl olunur konusuna deyinmeden önce size kelimelinin Türk dilindeki anlamı Sahip oldukları sosyal medya ve dijital kanalları aracılığı ile herhangi bir ürün ya da servis hakkındaki yaşadıklarını, deneyimlerini takipçileri ile paylaşmaları yoluyla tanıtım ve pazarlama aktiviteleri yapan, belirli bir topluluğu etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişi, kişiler ve gruplara influencer denir.

Bu tabloya bakarsak Türkiye  de infuencer olmak için on bin takipçiyi aşmış gönderilerindeki hit yani beğeni ve görüntüleme sayısı yüzde onu kadar olmalıdır.

İnfluencerın ne oldunu anladıysak gelin bir de nasıl influencer olacağımıza bakalım.

 • HANGİ YOLDAN BAŞLIYCAĞIMIZI BULMAK

İlk olarak hangi sosyal medyada aktif olarak kitle yaratmak istediğinizi belirleyin yani ben Youtube’a video çekmeyi severim ve sizde tweet atmayı hoşlanırsınız ama bir başkası instagramda hikaye paylaşmaya bayılır.

Kendinize iyi oldunuz bir sosyal medya araçından başlıyabilirsiniz,bu sizin çok önemli çünkü kimse sevmediği bir işe vakit ayıramaz. Örnek vermek gerekirse kimse kahve içerken dur bi story çekimde takipçilerim kahve görsün diyemez,sadece işini seven daha çok özen gösterir.Liste halinde verdğim sosyal medyalardan birini seçerek başlıyabilirsiniz

 • İnstagram
 • Tiktok
 • Youtube
 • Twitter
 • Facebook
 • Blogger
 • Tumblr
 • Vk

Ve daha fazlası için araşatırma yapın bunlar en çok kitleye sahip olanlardır.

 • Kitle Yaratma (Takipçi Sayısı Arttırma )

Kendinize belli bir kitle yaratmak için önce bir şeyler üretmek zorundasınız,kısacası içerik üretici rolünü benimsemeli ve her yaptığınız çalışmaların üzerine bir şeyler koyarak devam etmelisiniz.İçerik üreticiyi bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim bir blogger devamlı yazı yazdığı için bir üreticidir veya youtube da video yayınlayan biride bir içerik üreticidir. Bunların ortak noktası ise devamlı içerik üretmek olmasıdır.Sizde kendinize bir plan hazırlayıp düzenli paylaşım yaparsanız kısa süre içerisinde büyüyen bir kitleye sahip olacaksınız.

Unutmayın başarıya giden yol emekten geçer.

Belirli bir takipçi (10 bin takipçi ve üstü) ve görüntülenme kitlesine ulaştınız  hadi gelin sıradaki işleme geçelim.

 • Kendinize Bir Pazar Yaratın

Şimdi Aklınıza takılan soru ben nasıl bir Pazar yaratabilirim oldunu biliyorum bunun bir çok farklı yolu oldunu ve her yolun avantaj ve dezavantajları oldunu söylebilirim o yüzden burda sadece başlık olarak göstericem daha fazla bilgi için üzerlerine tıklayıp o konu ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Artık bir influencer oldunuz tebrikler devamını getirmek sizin elinizde. Bir bilgi kazandırdıysak ne mutlu bizim için.

Daha fazla yöntem için Takipte kalın bu tarz kendinizi geliştireceğiniz konularda bilgi sahibi olmak için ücretsiz abone olarak bizlerin motivasyonunu artırabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular için yorum atabilir veya profilime tıklayıp sosyal medya hesaplarımdan iletişime geçebilirsiniz.

Bilgiler
104 Okunma
okunma41