İnstagram gizli profile nasıl bakılır? 2021 (GÜNCEL)

 İnstagram gizli profile nasıl bakılır? 2021 (GÜNCEL)
Okunuyor İnstagram gizli profile nasıl bakılır? 2021 (GÜNCEL)

İnstagram kullanıcılarının son zamanlarada çok araştırdığı  konulardan biri gizli hesapları görebilirmiyim? veya gizli profillere nasıl bakılır? bu sorunun cevabı yazımızda mevcut lütfen yazımızı dikkatle okuyun bazı uyarılarımız olacaktır. 

Dünya genelindeki toplam Instagram kullanıcılarının sayısına baktığımızda 1 milyarın üzerinde olduğu görülmektedir. Türkiye Instagram kullanıcı sayısı ile dünyada 6. sırada bulunuyor. Ülkemizde Instagram, Facebook’dan daha popüler durumda. Hal böyle olduğu zamanda kullanıcılar Instagram ile ilgili sorunlarını internette aramaya koyuluyorlar. Kullanıcıların en çok aratmış olduğu şeylerin başında da gizli hesap görme ve gizli profile bakma gibi işlemler.

İnstagram Gizli Hesap Nedemektir?

Instagram’ın gizlilik ilkelerinden ve takipçilerinin gizliliğini sağlamaları için gizli hesap özelliği bulunmaktadır. Hesabınızı ve paylaştığınız gönderileri ve hikayeleri bu özelliği kullanarak gizli hale getirebilirsiniz. Hesabınızı gizli olarak ayarladığınız zaman paylaşımlarınız, hikayeleriniz, takipçileriniz ve takip ettiğiniz kişiler sadece onayladığınız takipçilerinize gösterilir. Bir çok sosyal medya sitelerinin almış olduğu gizlilik kararlarını Instagram’da böyle bir uygulama ile almış durumda. Gizli hesap ile istemediğiniz ve tanımadığınız kişilerin sizin bilgi ve paylaşımlarınıza ulaşmalarını engellemiş olursunuz. Fakat açık hesap olarak ayarladığınız zaman isteyen herkes profilinize ulaşabilir.

Peki İnstagram Profilimi Nasıl Gizleyebilirim?

Instagram profilinizde paylaştıklarınızı gizleyerek sadece takipçilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz. Gizlilik aktif etmek için aşağıdaki adımları uygulayın;

► İnstagram Uygulamasını Açın.

► Sağ üstte bulunan 3 çizgili butona basınız.

► En altta bulunan “ayarlar” butonuna tıklayınız.

► Yukarıdan 4. sıradaki yani ” Gizlilik ” kısmına giriniz.

►En üstte bulunan Hesap Gizliliği kısmından Gizli Hesap Butonuna Tıklayınız. 

► İşlem tamam, Hesabınızı gizliye almak bu kadar kolay. 

!! Ayrıca İşletme hesabında veya Profesyonel hesapta olan kullanıcılar hesabını gizliye alamaz.

Gizli hesaba almak istediğinizde size bir uyarı verip “Kişisel Hesaba” geçmenizi isteyecektir. 

►Bilgisayar üzerinden işlem yapmak isterseniz. Tarayıcınızda İnstagram Hesabınıza giriş yapın.

►Ardından Profilinizden Ayarlar ⚙️ Simgesine Tıklayın. 

►Ayarlara girdikten sorna “Gizlilik ve Güvenlik” kısmına giriniz.

►En üstte “Hesap Gizliliği” adı altında gizli hesap kutucuğuna tıklayınız.

► İşlem tamamdır. Artık hesabınız gizlidir. 

İnstagram Gizli Hesaplara Bakmak Mükün mü?

Evet, instagram gizli hesaplara bazı yardımıcı uygulama ve web siteleriyle bakmka mümkün.

peki nasıl yapıcaz bu işlemi konumuza devam edelim.

Instagram’da Gizli Hesaplara Bakma Yöntemleri

İlk olarak kendinize bir fake (sahte) hesap açmalısınız. Bu tarz uygulamara giriş yaparken kendi orjinal hesaplarınızla giriş yapmanızı önermiyoruz. 

Araştırmamız sonucu ve test ettiğimiz. Uygulamalar arasından ” LİLİ APP ” adlı uygulama çok iyi çalışıyor. Gizli hesaplara bakmak için ilk önce burdan orjinal siteden uygulamayı cep telefonunuza indirip kurunuz. 

Uygulamayı kurduktan sonra açmış olduğunuz fake (sahte) hesapla uygulamaya giriş yapınız.

Giriş yaptıktan sonra Uygulama ekranı yukarıdaki gibi gözükecektir. Ardından ekranda bulunan Gizli Profilleri Görüntüleyin yazısına tıklayın.

Arama yerine bakmak istediğiniz kullanıcı adını yazınız. Siz bir şeyler yazdıkça aynı instagramdaki arama gibi kullanıcılar listelenecektir.

Gizli olan hesapların yanında bir kilit simgesi göreceksiniz. Bu hesaplar instagram üzerinden hesabını gizli hesaba çeviren kullanıcılardır. 

Bakmak istediğiniz hesabın kullanıcısını bulduktan sonra üzerine tıklayın artından hesap fotoğrafları, hikayeleri. takipçileri, takip ettikleri, yani normalde nasıl görüyor iseniz.

Aynı o şekilde görmeye başlayacaksınız. Hesabın gönderisi çok ise resimlerin yüklenmesi biraz zaman alıyor 1 2 dakika gibi bir süreden daha az.

İşlem artık tamam artık istediğiniz gizli hesaba bu şekilde bakabilirsiniz. 

Yok ben uygulamayla uğraşamam derseniz de  liliapp nin web sitesini kullana bilirsiniz. Web sitesinden Tıklayınız açtıktan sonra “Web Versiyon” yazan butona tıklayın.

Karşınıza giriş ekranı gelecektir. Oraya instagram açmış olduğunuz fake hesapla giriş yapınız. Ardından yukarıda anlattığımız işlemleri tekrarlayarak istediğiniz gizli hesabı görebilirisiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
201 Okunma
okunma9
0 Yorum