İnstagram hesabı nasıl silinir? Güncel

 İnstagram hesabı nasıl silinir? Güncel
Okunuyor İnstagram hesabı nasıl silinir? Güncel

İnstagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Veya Tamamen Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

!! Bu İşlemin geri dönüşü olmadığını hatırlatmak isteriz. Kısa bir süreliğine instagram kullanmak istemiyor iseniz hesabı dondurma seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederiz.

İlk olarak hesap bilgilerinizi bildiğinizden emin olun. Kullanıcı adı, şifre veya eposta, telefon gibi çünkü hesabımıza bir tarayıcı üzerinden giriş yapmamız gerekcek.

Hesap silme işlemi onaylamak için sizden tekrar instagram şifrenizi yazmanız istenecek şifrenizi  bilmiyor iseniz. Önce şifrenizi mail veya telefon numarası üzerinden şifre sıfırlama yaparak şifrenizi değiştiriniz…

Instagram hesabımı geçici olarak nasıl kapatırım?

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir. Instagram hesabınızı sadece bir bilgisayardan veya mobil tarayıcıdan kapatabilirsiniz.

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için:

Bir bilgisayardan instagram.com:

Bir bilgisayardan instagram.com‘a giriş yapın: Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.

Sağ üst köşedeki profil resminize ve Profil‘e ve ardından Profili Düzenle‘ye tıklayın.

Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat‘a tıklayın.

Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçip şifrenizi girdiğinizde görünür.

Hesabı Geçici Olarak Kapat‘a tıklayın.

Bir mobil tarayıcıdan instagram.com:

Bir mobil tarayıcıdan instagram.com‘a giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.

Sağ üst köşedeki profil resminize ve Profil‘e dokunun ve ardından Profili Düzenle‘ye dokunun.

Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat‘a dokunun.

Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçip şifrenizi girdiğinizde görünür.

Hesabı Geçici Olarak Kapat‘a dokunun.

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir.

Hesabı Silme İşlemine Geçmeden Önce Tüm Verileri Yedek Olarak Alabilirsiniz. Peki Ya Nasıl?

Instagram’daki verilerinizin bir kopyasını indirme işlemi

Instagram’da paylaştığınız her şeyin bir kopyasını almak istiyorsanız, verilerinizi bilgisayarlar tarafından okunabilen JSON formatında indirme talebinde bulunabilirsiniz. Bu bilgiyi talep edebilmeniz için Instagram hesabınızın şifresini girmeniz gerekmektedir.

Android ve iPhone için Instagram uygulaması üzerinden:

Profilinize gitmek için  instagram profil simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.

Sağ üstteki  simgesine ve ardından Ayarlar‘a dokunun.

Güvenlik‘e ve ardından Verileri İndir‘e dokunun.

Verilerinizi indirmenize olanak tanıyacak bağlantının gönderilmesini istediğiniz e-posta adresini yazın ve İndirme Talep Et‘e dokunun.

Instagram hesabınızın şifresini girin, İleri‘ ve ardından Bitti‘ye dokunun.

Kısa süre içinde, verilerinizi indirmenize olanak tanıyacak olan bağlantının bulunduğu, Instagram Verileriniz başlıklı bir e-posta alırsınız. Verileri İndir‘e dokunun ve bilgilerinizi indirme işlemini tamamlamak için talimatları izleyin.

Bir mobil tarayıcıdan instagram.com üzerinden:

Profilinize gitmek için sağ alttaki profil resminize dokunun.

Sol üstteki Ayarlar‘a dokunun.

Gizlilik ve Güvenlik‘e dokunun.

Veri İndirme kısmına inin ve İndirme Talep Et‘e dokunun.

Verilerinizi indirmenize olanak tanıyacak bağlantının gönderilmesini istediğiniz e-posta adresini yazın ve İleri‘ye dokunun.

Instagram hesabınızın şifresini girin ve İndirme Talep Et‘e dokunun.

Kısa süre içinde, verilerinizi indirmenize olanak tanıyacak olan bağlantının bulunduğu, Instagram Verileriniz başlıklı bir e-posta alırsınız. Verileri İndir‘e dokunun ve bilgilerinizi indirme işlemini tamamlamak için talimatları izleyin.

Bir bilgisayardan instagram.com üzerinden:

Sağ üst köşedeki profil resminize ve ardından Ayarlar‘ a tıklayın.

Gizlilik ve Güvenlik‘e tıklayın.

Veri İndirme kısmına inin ve İndirme Talep Et‘e tıklayın.

Verilerinizi indirmenize olanak tanıyacak bağlantının gönderilmesini istediğiniz e-posta adresini yazın ve İleri‘ye tıklayın.

Instagram hesabınızın şifresini girin ve İndirme Talep Et‘e tıklayın.

Kısa süre içinde, verilerinizi indirmenize olanak tanıyacak olan bağlantının bulunduğu, Instagram Verileriniz başlıklı bir e-posta alırsınız. Verileri İndir‘e tıklayın ve bilgilerinizi indirme işlemini tamamlamak için talimatları izleyin.

Not: İndirme bağlantısını göndermemiz bazı durumlarda 48 saati bulabilir. Sildiğiniz verilerden bazıları emniyet ve güvenlik nedenleriyle geçici olarak saklanabilir ancak verilerinize eriştiğinizde veya indirdiğinizde bu bilgiler görünmez.

Peki Instagram hesabımı nasıl silerim?

Bu İşlemi yapmadan önce doğru hesap işlem yaptığınızı en az 2 kere teyit edin. Benzer bir kullanıcı adı ile 2 hesabınız var ise yanlışlıkla diğer hesabınızı silebilirisiniz.

Hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenmeleriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir.

Hesabınız silindikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamazsınız veya o kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz.

Hesabınızın kalıcı olarak nasıl sileriz?

Hesabınızı silmeden önce giriş yapmanızı ve Instagram’daki bilgilerinizin (fotoğraflar ve gönderiler gibi) bir kopyasını indirmenizi tavsiye ederiz. Hesabınız silindikten sonra Instagram’ın Verilerini İndir aracına erişemezsiniz.

Bir mobil tarayıcı veya bilgisayardan Hesabını Sil sayfasına gidin. İnstagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız gerekir. Hesabınızı instagram uygulamasının içinden silemezsiniz.

Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir neden seçtiğinizde görünür.

Hesabınızı kalıcı olarak sil’e tıklayın veya dokunun.Yukarıdaki ekrana geldikten sonra Neden Silmek İstiyorsunuz Sorusuna İkinci bir hesap açtım‘ı seçebilirsiniz.Hesabınızın silinmesini talep ettikten 30 gün sonra hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve bilgilerinizi geri getiremezsiniz. Paylaştığınız her şeyin silinmesi, silme işleminin başlamasından itibaren 90 güne kadar sürebilir. Bu bilgiler silinirken, instagramı kullanan diğer kişiler bunlara erişemez. Daha önceden DM üzerinden tanıdığınız bir kişiyle sohbetiniz var ise hesap silme işlemi yani kalıcı olarak sil dedikten sonra 30 – 60 dakika içinde kullanıcı adınız yerine instagram Kullanıcısı olarak görecektir. ve profile tıkladığında boş bir sayfada kalacaktır. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
146 Okunma
okunma16
0 Yorum