iPhone 13‘ün çıkışıyla birlikte stabil sürümü dağıtılan ve dün itibarıyla 15.2 beta sürümü yayınlanan iOS için yeni bir stabil sürüm yayınlandı. Bugün yayınlanan iOS 15.1.1 sürümüyle birlikte, kullanıcıların canını sıkan aramaların birden bire düşmesi sorununa çözüm getirildiği belirtiliyor.

Apple, kendi iPhone’unuzu tamir etmenize imkan sağlayacak!Apple, kendi iPhone’unuzu tamir etmenize imkan sağlayacak!

iOS 15.1.1 ile çağrı düşme sorunu giderildi

Bugün itibarıyla yayınlanan bir mini güncellemei lle iPhone 12 ve iPhone 13 kullanıcıları için iOS 15.1.1 sürümü kullanılabilir hale geldi.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre; yeni sürümün getirdiği tek yenilik ve düzeltme, iPhone 12 ve 13 kullanıcıları için çağrıların aniden düşmesi sorununa çözüm üretilmesi oldu. Bunun dışında 15.1.1 sürümü, bir önceki sürüme göre farklı bir yenilik veya değişim içermiyor.

Bir süredir Apple iPhone 12 ve iPhone 13 kullanıcıları, gelen son güncelleme sonrasında hem FaceTime hem de operatör üzerinden yaptıkları çağrıların aniden düştüğünden şikayetçiydi.

Apple Parlatma Bezi kutu açılışı! Nasıl temizliyor?Apple Parlatma Bezi kutu açılışı! Nasıl temizliyor?

Apple tarafından yayınlanan 400 Megabyte boyutundaki bu yeni güncelleme, iPhone 12 ve iPhone 13’ün yanı sıra bütün Pro ve Pro Max modellerini kapsıyor ve yaşanan sorunun giderildiği belirtiliyor. Güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesine giderek 19B81 numaralı güncellemeyi seçebilirler.

Peki sizler benzer bir sorun yaşıyor muydunuz? Yayınlanan güncelleme ile bu problem giderildi mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.