Apple’ın yeni nesil akıllı telefonunun bu yılın sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor. Merakla beklenen iPhone 12 kamerası ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Daha önce telefonun video çekim kalitesinin üst seviye olacağını sizlere aktarmıştık. Bu defa fotoğraf kalitesinde çıtayı yükseltecek bir özellik ufukta göründü.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo son günlerde gündemden düşmek bilmiyor, Kuo bu defa telefonda kullanılacak lenslerin üst seviye olacağını söyledi.

Samsung, karnesini aldı: İşte 2020’nin ilk çeyreğiSamsung, karnesini aldı: İşte 2020’nin ilk çeyreği

iPhone 12 kamerası yüksek kaliteli lensler ile gelecek

Ünlü analistin aktardığı iddialar çoğunlukla doğru oluyor. iPhone 4’ten beri sızıntılarla gündeme gelen Kuo’nun iddiası Apple’ın yeni lens siparişine dayanıyor. Kuo’nun raporuna göre Apple’ın anlaşmalı tedarikçisi Largan 8 element kamera lenslerinin sevkiyatına başladı. Bu da tabii ki akıllara iPhone 12 kamerası için kullanılabileceğini getiriyor.

iphone 12 kamerası

iphone 12 kamerası

Geçen yıla göre Largan’ın tedarik dönemi bir aydan fazla gecikti. Bu da iPhone 12’nin Eylül ve Kasım ayları arasında gelebileceği ihtimalini güçlendiriyor. Analistin raporunda değinilmemiş olsa da bizce bunun ana sebeplerinden biri corona virüsü salgını olmalı.

Hangi modellerde 8 element lenslerin kullanılacağı bilinmese de referans model ve uygun fiyatlı modellerden bir tanesi aynı kamera dizilimine sahip olacak. Yani fotoğraf deneyimini üst seviye yaşayabileceğimiz uygun fiyatlı bir model göreceğiz. Serinin üst seviye modelinde iPad Pro’da gördüğümüz LiDAR tarayıcı kullanılabilir. Bakalım ilerleyen günlerde hangi iddialarla karşılacağız…