Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 12 kutu içeriği ile bizleri üzecek gibi görünüyor. Yeni amiral gemisinde kulaklık bulunmayacağı iddiaları güçlenirken bekleyenleri üzen bir iddia daha ortaya atıldı. Geçtiğimiz günlerde bir görüntü sızdırıldı, bu görüntü iddiaya göre telefonun şarj cihazıydı.

Amiral gemisi telefonun kutusunda kulaklık bulunmama ihtimali bekleyenleri kızdırmıştı. Şimdi ise kutu içeriğinde şarj cihazı olmayabileceği ihtimali konuşuluyor.

iPhone 12 batarya kapasitesi için sevindiren haberiPhone 12 batarya kapasitesi için sevindiren haber

iPhone 12 kutu içeriği şarj cihazı içermeyebilir

Geçtiğimiz ay Ming-Chi Kuo adlı bir analist iPhone 12 hakkında bir iddia ortaya atmıştı. İddiaya göre telefonun kutusunda EarPods kulaklık göremeyeceğiz. Bu iddia bazı analistler tarafından da destekleniyor, hatta kesin gözüyle bakılıyor. Şimdi ise analistler telefonun kutusundan şarj cihazı çıkmayacağını söylüyor, bunun yerine sadece bir lightning kablo karşımıza çıkabilir.

iphone 12 kutu içeriği

iphone 12 kutu içeriği

iPhone 12 kutu içeriği şarj cihazı olmadan gelirse azalan plastik kullanımı çevreye faydalı olabilir, fakat halihazırda bir şarj cihazına sahip olmayanlar epey öfkelenecek gibi görünüyor. Eğer bu eksiklik ile karşılaşırsak bunun maliyeti 18W güç adaptörü için 229TL, 30W güç adaptörü için 379TL olacak.

Bu hafta bir Twitter kullanıcısı iPhone 12’nin şarj cihazının fotoğrafını paylaşmıştı, ilgili fotoğrafın gerçek olup olmadığını bilmesek de transparan tasarım kimilerinin hoşuna gitmişti. Söylentilere göre Apple yeni amiral gemisi telefonlarını Eylül ayında tanıtacak. iPhone 12 serisi tanıtıldığında her şey kesinlik kazanmış olacak.

Tıpkı iPhone X ve XR modellerinde olduğu gibi telefonun siparişe açılma süreci birkaç ay gecikebilir. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmelerle karşı karşıya kalacağız.