Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dayanıklılığı artan akıllı telefon ekranları henüz beklentileri yeteri kadar karşılamıyor. Yeni bir teknoloji üzerinde çalışan Corning, ışık geçirgenliği ve dayanıklılık konusunda oldukça iddialı olan Gorilla Glass DX ve DX Plus malzemelerini tanıttı.

Gorilla Glass DX ve DX Plus’ı ilk Samsung kullanacak

Günümüz teknolojisi ile üretilen akıllı telefon camları ışığın yaklaşık yüzde 95’ini geçiriyor. Corning tarafından geliştirilen yeni teknoloji sayesinde yeni nesil ekranlar ışığın yüzde 98’ini geçirecek. Akıllı telefon sahipleri bu sayede daha iyi bir kullanım deneyimi yaşayacak.

Gorilla Glass DX ve DX Plus tanıtıldıGorilla Glass DX ve DX Plus tanıtıldı

Geçtiğimiz yıllarda akıllı saatler için piyasaya sürülen DX ve DX Plus nihayet akıllı telefonlara da geldi. Akıllı saatlerin daha dayanıklı hale gelmesini sağlayan teknoloji, akıllı telefonların kamera performansını ciddi oranda artıracak.

iPhone 13 için kamera özelliği netlik kazandıiPhone 13 için kamera özelliği netlik kazandı

Akıllı telefon camlarının en büyük problemlerinden biri dayanıksız olmaları. Birçok şirket çizilmelere karşı daha iyi koruma sağlaması için safir kaplamaya sahip cam tercih ediyor. Diğer cam türlerine göre ışık geçirgenliği az olan safir kaplamalı camlar artık daha az kullanılacak.

DX ve DX Plus ile birlikte hem çizilmelere karşı dayanıklılığı hem de ışık geçirgenliğini artırmayı başaran Corning, cihaz kameralarının daha fazla ışık almasına olanak tanıyacak.

Yeni teknolojiyi paylaşacağı şirketlerin listesini henüz yayınlamayan Corning, DX ve DX Plus’ın ilk olarak Samsung cihazlarda kullanılacağını doğruladı.