iPhone 13 olarak adlandırılması beklenen yeni iPhone serisine aylar kaldı. Aşılamanın dünya genelinde hız kazanmasını takiben vaka sayıları da Haziran ayında düşüşe geçmiş ve Apple kademeli olarak çalışanlarını ofise çağıracağını açıklamıştı. Ancak tabiri caizse bir çuval inciri berbat eden Delta varyantı planları değiştirdi ve Apple yüze yüze çalışmayı erteledi.

iPhone serisini her sene yeni modellerle güncelleyen Apple, lansman tarihi için Eylül ayını tercih ediyor. Fakat COVID-19 salgınının beraberinde getirdiği sorunlar nedeniyle iPhone 12 ailesini Ekim ayında tanıtmıştı. Ayrıca etkinliklerini normalde yüz yüze yapıyordu ancak her şirket gibi çevrimiçi ortamdan devam etme kararı almıştı.

iPhone 13 sızıntılarını konuştukiPhone 13 sızıntılarını konuştuk

Apple, iPhone 13 etkinliğini yine sanal olarak gerçekleştirecek

Apple’ın çalışanlarını ofise çağıracağının sinyallerini vermesi, lansmanların yeniden yüz yüze yapılabileceğine dair ümitleri yeşermişti. Ancak Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre işler beklendiği gibi gitmeyecek. Gurman’ın sektöre yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre, iPhone 13 serisinin tanıtılacağı etkinlik yine sanal ortamda gerçekleşecek.

iphone 13iphone 13

Eğer Mark Gurman’ın iddiası doğru çıkar ve Apple gerçekten bir sonraki lansmanını da fiziksel olarak yapmazsa, üst üste iki yıl boyunca sanal iPhone etkinliği gerçekleştirmiş olacak. Elbette ki iPhone 13 serisinin duyurulacağı Eylül ayına daha 1 ay var ve bu süre zarfında beklenmedik bir gelişme yaşanma ihtimali yok değil. Koronavirüs vakaları yeniden düşüşe geçer ve Apple da yüz yüze çalışma modeline sıcak bakarsa belki de bir sonraki etkinliği fiziksel katılımın kabul edildiğini görebiliriz.

Sizce Apple’ın ilk yüz yüze etkinliği ne zaman olacak? Bu yıl içinde görebilir miyiz yoksa 2022’ye kadar olmayacak mı? Fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.