Bu videomuzda, Lenovo Ideapad 700 Black model isimli dizüstü bilgisayarı inceliyoruz. Lenovo Ideapad 700, şık tasarımı ve sahip olduğu teknik özeliklerle dikkat çeken bir model.

Lenovo Ideapad 700 Black özellikleri

15.6 inç boyutlu ekranda 1920×1080 ekran çözünürlüğü sunan bilgisayarda, Intel Core i7-6700 HQ işlemci, 16 GB DDR4 bellek, 1 TB kapasiteli sabit disk,, Nvidia GeForce GTX 950M ekran kartı gibi dikkat çeken bileşenler yer alıyor.

Windows 10 Home işletim sistemi ile gelen bilgisayarda, yüksek performanslı JBL stereo hoparlöre yer verilmiş.

Bağlantı seçeneklerine baktığımızda ise, Cihazın sağ kısmında 2 adet USB 3.0 giriş. Sol kısmında ise bir adet USB 2.0, HDMI girişi, RJ45 girişi, bulunduğunu görüyoruz.

Yüksek hızlı Wifi bağlantısı için ise 802.11 a/c desteği bilgisayara dahil edilmiş. Lenovo Ideapad 700 Black modeli, 3 hücreli pili 4 saate varan pil kullanı sunmakta.

Lenovo Ideapad 700 Black inceleme

#video_14040#

Lenovo Ideapad 700 Black tasarımı

Lenovo Ideapad 700 Black modelinin tasarım detayları ise oldukça dikkat çekici. Siyah renkli kasa tasarımı ile şık ve modern çizgilere sahip olan bilgisayarın klavyesi de oldukça şık. Arkadan aydınlatmalı çiklet yapıdaki klavyede numerik tuşların ok tuşlarıyla yakınlığı ilk etapta zorluk çıkartsa da, kısa sürede tuşların konumuna alışmak mümkün.

Çoklu dokunma destekli touchpad’in konumu ise sol el kısmına yakın bir şekilde konumlandırılmış. Bu pozisyonu sayesinde sol el baş parmak erişimine ve sag elin doğal pozisyonuna uygun olduğu için rahat ve ergonomik bir deneyim sunuyor..

Bilgisayarda yer alan stereo JBL hoparlörlerinde hem tasarımı hem de cihazın kasası ile sağladığı görsel bütünlük oldukça başarılı.

Cihazın arka kısmını nerdeyse tamamen dolduran havalandırma çıkışı da, çok şık bir görünüm kazandırmış. Buna ek olarak bilgisayarın soğutma sistemi için de geniş hava kanalları sayesinde ciddi bir avantaj sağlanmış durumda.

2.3 kg ağırlığa ve 22.7 mm kalınlığa sahip olan Lenovo Ideapad 700 Black modelinin 15.6 inç boyutlu full HD IPS ekranı da mat yapısı sayesinde yansıma ve parlama problemlerine maruz kalmadan rahat bir kullanım sunabiliyor.

:: Lenovo Ideapad 700 Black modelini beğendiniz mi?