Apple’ın geçtiğimiz hafta satışa sunduğu yeni aksesuarı MagSafe Battery Pack, epey ilgi toplamıştı. iPhone’un arkasına yapışarak powerbank olarak kullanılan bu aksesuarın çalışırken görüntüsü ilk kez ortaya çıktı. Paylaşılan görüntü, aksesuarın kalınlığını merak edenler için büyük önem taşıyor.

Apple, MagSafe Battery Pack’i resmen piyasaya sürdü!Apple, MagSafe Battery Pack’i resmen piyasaya sürdü!

MagSafe Battery Pack işte böyle görünüyor

Apple’ın bu aksesuarı ile ilgili en çok merak ettiğimiz konulardan biri ne kadar kalın olduğuydu. Çünkü cihazın arkasına yapışık bir aksesuarın kalın olması hoş olmayan görüntü sunmakla beraber kullanım rahatlığını da etkiliyor. MagSafe Battery Pack sipariş verenlere ürün bu hafta ulaştırılacak. Ürüne erken ulaşan şanslı Reddit kullanıcısı, bilgi sahibi olmamız için görüntüleri paylaştı.

MagSafe gerçekte böyle görünüyor

Bu görüntüdeki iPhone’da MagSafe uyumlu bir kılıf da mevcut, bu da cihazın kalınlığını biraz artırıyor. Yine de MagSafe Battery Pack’in neredeyse iPhone’un kendisi kadar kalın olduğunu görebiliyoruz. Belki de Apple, kalın bir aksesuar üretmek yerine daha genişliği ve uzunluğu artırmalıydı.

Aksesuarın kullanılabilmesi için iOS 14.7 gerekiyor ve bu sürüm bu hafta içinde yayımlanacak. Şu an elinizde bir MagSafe Battery Pack varsa bunu kullanmanın yolu iOS 14 betasına kayıt olup 14.7 sürümüne güncellenmek. Bunu yapmak istemiyorsanız iOS 14.7’nin herkese açık olmasını birkaç gün beklemelisiniz.

Aksesuarla ilgili kaygılardan biri iPhone 12’lerin bataryasının tam olarak dolmayacağı. Bu powerbank’in pil kapasitesi kesin olarak bilinmese de 1800 mAh civarlarında olacağına yönelik iddialar var. Biz en azından tek şarj için yeterli olacağı görüşündeyiz.

MagSafe Battery Pack Türkiye fiyatı 1079 TL olarak belirlense de henüz siparişe açılmadı. Yurt dışında ise geçen hafta başlayan ön siparişler bu hafta teslim ediliyor.