Apple’ın, daha ince çerçeveli ve daha büyük 8,5-9 inç arası ekran, ana ekran düğmesi yerine bir Touch ID güç düğmesi ve bir USB-C bağlantı noktası da dahil olmak üzere önemli bir yenilenmeye sahip iPad mini planladığı uzun zamandır söyleniyor. Şimdiyse cihazın ekranı ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı.

iPhone 13 için kamera özelliği netlik kazandıiPhone 13 için kamera özelliği netlik kazandı

iPad mini, yeni ekran teknolojisine sahip olabilir

DigiTimes raporunda ortaya çıkan bilgilere göre, altıncı nesil iPad mini bir mini-LED ekrana sahip olacak. Raporda yer alan bilgilere göre 2021’in 3. çeyreğinde Apple’ın mini-LED ekrana sahip cihazlar için sevkiyatlara başlayacak.

Geleneksel LCD’lerle karşılaştırdığımızda, mini-LED arkadan aydınlatma teknolojisi daha yüksek parlaklık, gelişmiş kontrast ve daha derin siyah renk gibi bazı avantajlara sahip.

ipad mini ledipad mini led

Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha önce mini-LED ekranlı bir iPad mini’nin geliştirilmekte olduğunu belirtmişti. Apple, bu yılın başlarında 12.9 inç iPad Pro ve muhtemelen bir sonraki MacBook Pro ile başlayarak ekran teknolojisini ürün yelpazesinde genişlettiği için mini-LED iPad mini kesinlikle geleceğine yönelik ipuçları olduğu düşünülüyor.

Ayrıca Bloomberg’den Mark Gurman ve Debby Wu, daha önce yeni iPad mini’nin bu yıl içinde duyurulacağını ve mini-LED ekranla ilgili bileşen sevkiyatlarının yılın üçüncü çeyreğinde başlayacağını bildirmişti.