Masaüstü bilgisayar tarafında, oyun oynamak isteyenlerin yönelebileceği belli ekran kartları var. Ancak iş dizüstü bilgisayarlara geldiğinde kafalarda birçok soru işareti oluşuyor. Özellikle kolay taşınabilir dizüstü isteyen ancak oyun da oynamak isteyen tüketiciler, mobil ekran kartları performansını merak ediyor. Bu haberde size; MX 150 performansı, MX 250 performansı ve MX 350 performansı hakkında bilgiler aktaracağız.

ASUS GeForce RTX 3080 Ti ekran kartı ortaya çıktıASUS GeForce RTX 3080 Ti ekran kartı ortaya çıktı

Mobil ekran kartları oyun tarafında ne kadar yetenekli?

Taşınabilir, iş yaşamına uygun ve aynı zamanda öğrencilerin ihtiyaçlarına da cevap veren çoğu dizüstü bilgisayar harici ekran kartına sahip değil. Harici ekran kartına sahip olanlar da mobil ekran kartıyla kullanıcı karşısına çıkıyor.

Bu ürün grubunda en popüler üç Nvidia ekran kartını mercek altına alıyoruz. MX 150 performansı, MX 250 performansı ve MX 350 performansı için yapılan FPS testi sonuçlarını ve bu grafik kartlarının özelliklerini açıklayacağız.

Nvidia MX 150 performansı

MX serisinin ilk üyelerinden olan MX 150, Nvidia tarafından 2017 yılında tanıtıldı. Bu grafik birimi, güç verimliliği konusundaki başarısıyla bilinen Pascal mimarisine sahip. Bu kartın GPU frekans aralığı ise 1227 MHz – 1188 MHz oluyor.

Bu ekran kartı tanıtıldığında, fotoğraf ve video düzenleme noktalarında önceki nesil mobil grafik kartlarından çok daha yetenekli olduğuna dikkat çekilmişti. Ancak oyun tarafında da çok şey vaat etmese de popüler oyunların bu kart ile akıcı şekilde oynanabileceği söylenmişti. Biz de bu kartın günümüzde popüler olan bazı oyunlarda alabildiği FPS değerlerini sizinle paylaşıyoruz.

Forza Horizon 4

GTA V

Mobil ekran kartları

Mobil ekran kartları

PUBG

MX 150

MX 150