MSI B550 TOMAHAWK kutu açılışı ile karşınızdayız. Son zamanlarda popüler olan Ryzen işlemcileri destekleyen bu anakart kullanıcısına neler sunuyor? İşte MSI B550 TOMAHAWK’ın kutu açılışı ve anakartın merak edilen tüm detayları!

Evde kör nokta kalmadı! – TP-Link Deco M5Evde kör nokta kalmadı! – TP-Link Deco M5

MSI B550 TOMAHAWK Kutu açılışı 

AMD’nin yeni nesil Ryzen işlemcilerinin performanslarının  yüksek olmasından dolayı kullanıcılar son zamanlarda Ryzen işlemcileri tercih ediyor. Bu talepler sonrası anakart üreticileri Ryzen anakartlarda yüksek overclok performansı ile öne çıkıyor. MSI’da bu doğrultuda yeni nesil B550 anakart modellerini geliştirdi. İşte bugünki inceleme konuğumuz MSI’ın B550 TOMAHAWK modeli. Sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakıyorum.

SDNSDNShiftdelete.net

Ürünün ilk olarak kutu açılışını gerçekleştirdik. Kutu zenginliği konusunda bu model oldukça güzel. Özellikle kabartmalı MSI logosunun bu kutudan çıkmasını çok beğendik. Performansa da bakacak olursak MSI B550 TOMAHAWK kutu zenginliğindeki başarısını bu tarafta da sürdürüyor. Overclok işlemine de imkan sunan bu anakart, kolay arayüzü sayesinde kullanıcısını zorlamıyor. Bu konuda ilgisi olan kullanıcılar oldukça şanslı.

Ram frekanslarına da değinecek olursak bu tarafta 5100 Mhz gibi inanılmaz hızlara bu anakart sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Tabi burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. O da sistemde kullandığınız ramlerin bu frekans hızını desteklemesi. İşlemci tarafında da MSI B550 TOMAHAWK 3. nesil Ryzen işlemcileri destekliyor. Bu sayede yüksek performanslı bir Ryzen işlemci ile bu anakartı kullanabiliyorsunuz.

İşlemci desteği sadece 3. nesil Ryzen işlemcilerle sınırlı olmayacak. Yeni gelecek 4. nesil Ryzen işlemcilerde bios update sonrası bu anakartlarda kullanılabilecek. B450 anakartlara göre bu kadar avantajı bulunan B550 serisi anakartlar ,PCI Express 4.0 desteği ile de kendini öne çıkartıyor.