Bilgisayar donanımları ile tanınan MSI’da (Micro-Star International) 2019 yılından bu yana CEO’luk görevini yürütmekte olan 56 yaşındaki Charles Chiang şirketin merkez ofisinin yedinci katından düşerek hayatını kaybetti.

PCGamer‘ın haberine göre binanın garaj bölümünden gelen çığlıklar üzerine olay yerine yönelen güvenlik görevlilerinin, CEO’nun cansız bedenini buldukları belirtildi. İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Chiang’ın tüm çabalara rağmen kurtarılamazken, Tayvan polisi olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

MSI’ın yeni monitörü Pro MP241 tanıtıldı!MSI’ın yeni monitörü Pro MP241 tanıtıldı!

MSI CEO’su Charles Chiang yedinci kattan düştü!

Bir MSI temsilcisi CEO’nun ani ölümüyle ilgili: “MSI Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Charles Chiang hayatını kaybetti. 20 yıldan fazla bir süredir şirketin içinde bulunan deneyimli ismin bizlere çok önemli katkıları oldu. Katkıları çalışma arkadaşları tarafından hep takdir edildi. O, MSI ailesinde saygı duyulan bir liderdi. Hepimiz çok üzgünüz ve yastayız.” ifadelerini kullandı.

2019 yılından beri MSI'da CEO'luk görevini yürüten Chiang hayatını kaybetti

2019 yılından beri MSI'da CEO'luk görevini yürüten Chiang hayatını kaybetti

Tayvan merkezli firmada yaklaşık 20 yıldır farklı pozisyonlarda görev alan ve şirketin masaüstü bilgisayar konusundaki başarısının mimarı olarak görülen iş insanı, geçtiğimiz yıl CEO görevine getirilmişti.