Geçtiğimiz haftalarda sızıntılar ile gündeme gelen Nvidia, yeni çıkaracağı model ile ilgili açıklama yaptı. Yetkililer, GeForce Now sistemine RTX 3080 modelini de ekleyeceklerini belirtti. Bu sayede oyuncular yeni modele daha düşük ücret ile ulaşabilecek.

Nvidia RTX 3080 TI ile ilgili yeni iddiaNvidia RTX 3080 TI ile ilgili yeni iddia

GeForce Now, RTX 3080 modelini de içerecek

Geçtiğimiz aylarda yeni model ile ilgili iddialar ortaya atılmıştı. Ampere teknolojisi ile karşımıza çıkacak olan modelin GeForce Now platformuna geleceği yetkililer tarafından doğrulandı.

GeForce Now ürün müdürü Andrew Fear, ” Oyuncuların yeni ekran kartlarımızı deyenimleyebilmesi için GeForce Now üzerinden de kullanılabilir hale gelecek. Bu sebepten dolayı Ampere teknolojisini ürün tanıtımından hemen sonra sistemlerimizde görebilirsiniz. ” ifadelerini kullandı.

GeForce Now, RTX 3080 modelini de içerecek

GeForce Now, RTX 3080 modelini de içerecek

Tanıtım ücretinin kaldırıp kaldırılmayacağını soran PC Gamer ekibine ” Önümüzdeki yıl bu konu hakkında çalışma yapacağız. ” cevabını veren Fear, ödeme sistemi konusunda çalışmalarını genişleteceklerinin altını çizdi.

Her ne kadar kısa sürede hizmete açılacağı söylense de yeni kartların tanıtım tarihinden birkaç ay sonra GeForce Now sisteminde kullanılabilir hale geleceği düşünülüyor. Birçok oyuncu tarafından merakla beklenen modelin GeForce Now üzerinden deneyimlenebilecek olması satın almadan önce denemek isteyenler için avantajlı olacak.