Ultra ince ve hafif oyuncu bilgisayarı OMEN 15 ilk çıktığı günden bu yana performansıyla da dikkatimizi çekmeyi başarmıştı. Bizler de sizlerle beraber ofis içi bir turnuva ile bu bilgisayarın performans sınırlarını zorlayacağız. İşte OMEN 15 detayları!

OMEN 15 özellikleri ofisteki turnuvanın gözbebeği olacak

HP‘nin 2016‘da tanıttığı oyun bilgisayarı serisi OMEN, oyun sektörünün önemli ve en büyük markalarından birisi haline geldi. Biz de daha önce sizler için bu ürünün detaylarına beraber bakmıştık. Biz de ofis içi gerçekleştirdiğimiz oyun turnuvası ile OMEN 15’i sahada test edeceğiz.

SDNSDNShiftdelete.net

OMEN 15 özellikleri

OMEN 15 ultra ince ve hafif tasarımıyla karşımıza çıktığı ilk günden bu yana oyuncuların gözdesi olmayı başarmıştı. Performanstan ödün vermezken, tasarımıyla da dikkat çeken bilgisayar donanım özellikleriyle de sizleri şaşırtacak. Birinci sınıf NVIDIA GeForce RTX 2080 ekran kartına kadar artırılabilen ve Max Q tasarım ile geliştirilen OMEN 15, 9. nesil Intel Core i7 işlemciyle de karşımıza çıkıyor.

Ekran kartı tarafında önemli iyileştirmelerle karşımıza çıkan cihaz, NVIDIA RTX, gerçek zamanlı ışın izleme özelliğini de dizüstü oyun bilgisayarlarına kazandırdı. 3 taraflı hava çıkışı ve toplamda 5 taraflı hava akışı sunan dizüstü bilgisayar, gelişmiş termal çözüm OMEN Tempest Soğutma teknolojisiyle destekleniyor. Ultra ince ve hafif olması akıllara oyun oynarken bilgisayar ısınacak mı sorusunu getirse de, daha büyük fan kanatları, 3 kademeli motor, daha akışkan ve dinamik fan tasarımı ısı dağıtımını oldukça iyileştirmiş.

HP OMEN 15

HP OMEN 15

Bilgisayar üzerindeki arka aydınlatmalı ve aynı anda birden çok tuşa basılmasını sağlayan anti-ghosting teknolojisine sahip klavye sayesinde, oyuncular oyun performanslarındaki artışı hissedecekler. Ayrıca OMEN serisine özel bulunan Command Center da önemli özelliklerle karşımıza çıkıyor.

OMEN Command Center üzerinden Performans Kontrolü özelliği ile cihazınızın soğutma sistemini daha rahat kontrol edebiliyorsunuz. OMEN Dinamik Güç özelliği ile ise cihazınızın ne kadar güç tükettiğine bağlı olarak CPU ve GPU donanımlarının watt miktarını yönetebilirsiniz.

Donanım tarafını detaylandıracak olursak, 12 MB önbelleğe sahip 6 çekirdekli Intel‘in Core i7 9750H işlemcisinden güç alan cihaz 2.6 GHz temel frekans, Turbo Boost Teknolojisi ileyse 4.5 GHz saat hızına kadar çıkabiliyor. 2 tane 8 GB DDR4-2666 SDRAM yani toplamda 16 GB RAM barındıran cihaz, 512 GB SSD ile de güçlendirilmiş. PCIe tabanlı flash depolama alanı ise geleneksel 5400 rpm dizüstü sabit sürücülerine göre 17 kata kadar daha yüksek hız sunuyor.

Ekran kartı tarafında NVIDIA GeForce RTX 2060‘dan güç alan cihazla yüksek grafikli hiçbir oyunda da sorun yaşamayacaksınız. NVIDIA TuringTM GPU mimarisi tarafından da desteklenen ekran kartı ile oyun performanslarınız şaşırtacak. Full HD IPS yansıma önleyici mikro kenarlı WLED ekran sayesinde de oyunlardaki tüm ayrıntıları rahatlıkla görebilecek, oyun keyfinize keyif katacaksınız. 178 derecelik geniş görüntüleme açısı da oyun ayrıntılarınıza daha hakim olmanızı sağlayacak.

OMEN 15 ozellikleri - ShiftDelete.Net

OMEN 15 ozellikleri - ShiftDelete.Net

Oyun grafiklerinin yanı sıra ses de oldukça önemli bir bileşen olarak karşımıza çıkıyor. Dizüstü bilgisayar, ses tarafında ise HP Audio Boost teknolojisi destekli B&O çift hoparlör ile dikkat çekiyor. Oyun içerisinde bulunan sesleri daha rahat algılayabilir, kendinizi oyun içinde hissedebilirsiniz.

6 hücreli, 69 Wh Lityum iyon polimer bir bataryadan beslenen cihaz, şarja takılı olmadan kullanımlar için de sizleri uzun süre götürebilecek. Ultra ince 20mm kalınlığıyla daha portatif, kompakt ve sağlam bir oyun cihazı da olan dizüstü bilgisayarı dışarıda da oldukça rahat kullanabileceksiniz.

Son olarak bağlantı noktaları tarafında da dizüstü bilgisayara ek bir bağlantı noktası çoklayıcı almanıza gerek kalmayacak. Çünkü cihaz üzerinde ThunderboltTM 3 içeren 1 adet USB 3.1, USB 3.1 Gen 1 Type-A, 1 HDMI, 1 3.5mm kulaklık ve mikrofon jak girişi, 1 mikrofon, 1 AC akıllı pin ve 1 tane de multi-format SD kart okuyucu bağlantı noktası bulunuyor.

OMEN 15 Notebook ile ilgili detaylı bilgi almak için: https://bit.ly/334e0RB