Orta üst segmente hitap eden telefonlarıyla piyasada yer alan ve ülkemizde üretim yapan firmalar arasında bulunan Oppo, yeni model serisi Reno 7 ile sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Teknik özellikleri önceden sızdırılan telefonun bu sefer fotoğrafları ortaya çıktı.

OPPO, K9 serisine yeni bir model ekliyor!OPPO, K9 serisine yeni bir model ekliyor!

Oppo Reno 7 geliyor! İşte ilk görüntü

Geçtiğimiz günlerde Reno 7 Pro modelinin teknik özellikleri ve sızdırılan fotoğrafları ile tasarım hatları ortaya çıkmıştı. Bu sefer ise Reno 7 modelinin ilk fotoğrafı sızdırıldı. Fotoğrafa bakıldığında ise kamera tasarımı göze çarpan ilk detay oluyor. Redmi Note 10 Pro modelinin kamera tasarımına oldukça benzeyen yapıda 4 adet kamera bulunuyor.

Telefonda 64 Megapiksel ana kameraya, 12 Megapiksel ultra geniş kamera; 12 Megapiksel telefoto kamera ve son olarak derinlik/makro kamera eşlik ediyor. Cihazın 8GB /12GB RAM ve 256 GB’a kadar depolama ile MediaTek Dimensity 900 mobil işlemciden güç alması bekleniyor.

6.1 inç ekran ile gelen Reno 7, AMOLED panele ve 90 Hz ekran yenileme hızına sahip olacak. Öte yandan, pil Pro modeline göre biraz daha küçük olan 4000 mAh kapasiteyle gelecek.

Oppo Reno 7 sızdırılan render görüntüsü

Oppo Reno 7’nin satış fiyatı

Oppo’nun Reno 7 modeli için henüz satış fiyatı açıklanmazken ne zaman tanıtılacağı da belirsizliğini koruyor. Telefon tanıtıldıktan sonra ülkemize gelip gelmeyeceği de henüz belli değil.

Oppo Reno 7 Pro kanlı canlı görüntülendiOppo Reno 7 Pro kanlı canlı görüntülendi

Oppo Reno 7 için beklenen teknik özellikler

– Ekran: 6.1 inç / AMOLED / 90 Hz ekran yenileme

– İşlemci: MediaTek Dimensity 900

– RAM ve depolama: 8GB veya 12GB RAM / 256 GB’a kadar depolama

– Arka kamera: 64 Megapiksel ana kamera / 12 Megapiksel ultra geniş kamera / 12 Megapiksel telefoto kamera / derinlik/makro kamera

– Batarya: 4000 mAh batarya

– İşletim sistemi: Android 11 tabanlı ColorOS 11.1

– Diğer özellikler: Parmak izi tarayıcı

Siz Oppo’nun yeni telefonu Reno 7 akıllı telefonu hakkında neler düşünüyorsunuz? Ülkemizde satışa çıksa alır mısınız? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

*Öne çıkan görsel Oppo Reno 7’ye ait değildir.