Orta segmentte şirketle bütünleşen ve Türkiye’de de doğru reklam stratejisi ile sevilen Reno serisinin yeni üyeleri önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak. Temmuz ayının sonuna doğru yeni Reno 6 serisini tanıtan OPPO, Reno 7 ailesini ne zaman duyuracağı ile ilgili bir bilgi yayınlamazken, telefonların işlemcileri ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı.

Reno 7 SE, Reno 7, Reno 7 Pro ve Reno 7 Pro Plus modellerini tanıtacak olan Çinli şirket, farklı işlemci kombinasyonlarıyla son kullanıcının karşısına çıkacak. Ailede Snapdragon’dan güç alan telefonlar bulunurken, kalbinde MediaTek taşıyan telefonlar da yeni Reno 7 serisinde dikkat çekecek. Peki ortaya çıkan bilgiler neler?

OPPO Reno 7 SE modelinin ilk bilgileri ortaya çıktıOPPO Reno 7 SE modelinin ilk bilgileri ortaya çıktı

OPPO Reno 7 serisi netleşiyor

Dört modelden oluşacak olan yeni OPPO Reno 7 serisi, büyük ihtimalle dört farklı işlemciyi karşımıza çıkaracak. SE modeli ile ilgili net bilgiler bulunmasa da Reno 7, Reno 7 Pro ve Reno 7 Pro Plus’ın yonga seti olarak netleştiğini söyleyebiliriz.

Digital Chat Station’un Weibo üzerinden paylaştığı bilgilere göre OPPO’nu yeni Reno 7 modeli MediaTek üretimi Dimensity 900’den güç alacak. Bu da standart modelin bir önceki seriye göre performans anlamında pek de farklı olmayacağını gösteriyor. Nitekim Reno 6 5G modelinde de aynı işlemciyi görmüştük.

Reno 7 Pro cephesine geldiğimizde ise Qualcomm üretimi bir çipi görebiliriz. Paylaşılan verilere göre bu telefon, gücünü 6nm üretim sürecinden geçen sekiz çekirdekli Snapdragon 778G’den alacak. Bir önceki Pro model iki farklı yonga seti ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. OPPO Reno 6 Pro’da Dimensity 1200 ve Snapdragon 870 seçenekleri mevcuttu.

Reno 7 Pro Plus tarafına baktığımızda karşımıza MediaTek üretimi bir işlemci çıkması oldukça muhtemel. Öyle ki edinilen bilgiler, telefonda Dimensity 1200-Max çipinin yer alacağını gösteriyor. Buradaki “Max” eki yeni bir işlemciye mi işaret ediyor? sorusu henüz cevaplanabilmiş değil.

Peki sizce yukarıdaki telefonların işlemcileri sırasıyla ne olmalı? Siz hangi yonga setlerine olumlu yaklaşıyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz…