Video oyunu sektörünün gelişmesi ile birlikte, oyuncu ekipmanları da önem kazanmaya başladı. Klavye ve fare hız konusunda önem taşırken, kulaklıklar da takımdaki diğer arkadaşlar ile iletişim kurabilmek için oldukça önem taşıyor. Buna ek olarak oyuncular uzun saatler masa başında kalabildiği için, kulaklıkların rahatlığı da kullanıcılar için önemli kriterlerden bir tanesi. Bu kapsamda, oyuncular için yeni kablosuz oyuncu kulaklığı Logitech Pro X Lightspeed tanıtıldı.

Pro X Lightspeed oyuncu kulaklığı, Logitech’in 2019 Pro X kulaklığının kablosuz versiyonu.

Kavga ettirmeyen klavye! Logitech MX Keys incelemeKavga ettirmeyen klavye! Logitech MX Keys inceleme

Kablosuz oyuncu kulaklığı Logitech Pro X Lightspeed tanıtıldı

Alüminyum ve çelik tasarım ile birlikte gelen Pro X Lightspeed, 2019 yılında çıkan kablolu sürüm ile benzer tasarıma sahip. Kullanılan materyaller de aynı olsa da, bazı farklılıklar mevcut. 2019 sürümden farklı olarak kablosuz olan Pro X Lightspeed, ek olarak USB-C ile şarj oluyor.

Logitech Pro X Lightspeed oyuncu kulaklığının kutusundan çıkan 2.4 GHz USB-A alıcı ile birlikte, kesintisiz bir deneyim yaşanması amaçlanıyor. Logitech’in belirttiğine göre kulaklık, 13 metreye kadar kulaklığın bağlantı problemi yaşamıyor. Bu durum tabi ki, araya duvar girmesi ile birlikte değişkenlik gösterebilir.

20 saatin üzerinde pil ömrü sunabilen kulaklık, 50 mm PRO-G sürücüleri ile birlikte iyi bir ses deneyimi vaat ediyor. DTS Headphone:X 2.0 destekli ürün, Blue VO!CE yazılımına sahip mikrofon ile birlikte geliyor.

Kulaklık ile birlikte sunulan deri kulak yastıkları beğenmeyen kullanıcılar için, kutu içerisinden kadife kaplı kulak yastıkları da çıkıyor. Kulaklığın sol tarafında ise mikrofon açma / kapama, ses kontrol tekerleği ve bağlantıyı açma / kapama butonları da mevcut. Kulaklığın mikrofonu ise çıkarılabilir yapıda. Ürünün kutusunda taşıma çantasına da yer verilmiş durumda.

Pro X Lightspeed için belirlenmiş satış fiyatı ise 199.99 dolar. Kablolu sürümün satış fiyatı ise 129.99 dolar.