Video oyun sektörüne artan ilgi büyüdükçe, oyuncular için üretilen ekipmanların da çeşidi artmaya başladı. Bilgisayarın içerisindeki parçalar ne kadar güçlü olsa da, onu hissettirecek bir monitör yoksa pek önemi kalmıyor. Bu sebeple, oyuncular için üretilen yüksek tazeleme hızına sahip monitörler oldukça popüler olmaya başladı. Bu kapsamda, oyunculara yönelik ASUS ROG Swift PG329Q tanıtıldı.

ASUS’un belirtiğine göre monitörde yüksek tazeleme hızının yanı sıra, iyi bir renk doğruluğu da hedeflenmiş durumda.

Dell’den oyuncuları sevindirecek iki yeni monitör!Dell’den oyuncuları sevindirecek iki yeni monitör!

Oyunculara yönelik ASUS ROG Swift PG329Q tanıtıldı

Asya ROG etkinliğinde yeni oyuncu monitörü ROG Swift PG329Q’i tanıtan Asus, monitörün segmentinin en iyilerinden birisi olduğunu iddia etti. 175 Hz tazeleme hızı sunabilen monitör, 2560 X 1440 piksel çözünürlüğe sahip. 31.5 inç büyüklüğündeki monitör, ASUS’un belirttiğine göre renk doğruluğu ve akıcılık arasındaki ince çizgi yakalıyor.

Panel teknolojisinin de gelişmesi ile birlikte, oyuncu monitörlerinde de IPS paneller kullanılmaya başlandı. Tanıtılan ASUS ROG Swift PG329Q modeli de bunlardan bir tanesi. IPS panel ile birlikte gelen monitör, DisplayHDR 600 desteğine de sahip. Maksimum parlaklıkta 600 nit değerine ulaşabilen monitör, yüzde 98 DCI-P3 ve yüzde 160 sRGB renk gamutlarını da destekliyor. Buna ek olarak, monitörde 10-bit renk desteği de bulunuyor.

ROG Swift PG329Q, 175 Hz tazeleme hızı ve 2K çözünürlüğün yanı sıra 1 ms tepki süresine sahip. Gecikme süresi griden griye olarak belirtilirken, bulanıklığı engelleyen ASUS ELMB teknolojisi de monitörde mevcut.

Monitörün arka tarafında bulunan ROG amblemi ise RGB aydınlatmaya sahip. Bu aydınlatma, Aura Sync üzerinden kontrol edilebiliyor. VESA desteği de sunabilen monitörün çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz belli değil.