Son dönemlerde yaşanan bankacılık sorunlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Gelen bilgilere göre çevrimiçi ödeme platformlarından Papara’nın web sitesi ve mobil uygulamasına ulaşılamıyor. Gelen tepkilerin üzerine şirket sosyal medyadan açıklama yaptı.

Papara çöktü mü? (Güncellendi)

Bugün akşam saatlerinde başlayan kesinti, pek çok kullanıcıyı mağdur etmiş durumda. Sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşımlar yapa müşteriler, servisin uygulamasına ve web sitesine giremediklerini belirtti. Birçok kişi ise karşılaştığı hatanın ekran görüntüsünü paylaşarak yardım bekledi.

Henüz Papara’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmezken (müşterilere verilen Twitter cevapları dışında), müşteri hizmetlerinin çok yoğun olduğu ve yetkililerin olaya müdahale ettiği gelen bilgiler arasında. Asıl ilginç kısım ise Papara’nın birkaç gün önce ağır açılması ve aylık abonelik ödemelerinin gerçekleştirilememe sorunundan kısa bir süre sonra sistemin tamamen yanıt vermemesi oldu.

Güncelleme:

Papara’ya erişim sorunu 21:45 itibariyle çözüldüğü gözleniyor. Ancak uygulamaya girişlerin halen çok yavaş olduğu belirtiliyor.

Papara’nın resmi açıklaması:

Papara’nın açıklaması:

Merhaba, bir süredir mobil veya web uygulamamıza girişte hata alıyor olabilirsin. Teknik ekiplerimiz konuyla ilgilenmektedir. Yaşanan durum en kısa sürede düzeltilecek olup anlayışın için teşekkür ederiz.