Sony’nin yeni jenerasyon oyun konsolu tanıtılalı üç gün oldu. Online ortamda gerçekleşen tanıtımda konsolun fiyatıyla ilgili bir bilgi göremedik. Muhtemelen bir süre daha net bilgilere ulaşamayacağız. Oyun konsolu dünyasının güvenilir isimlerinden biri PlayStation 5 fiyatı için bizleri sevindiren bir iddiayı ortaya attı.

İddianın sahibi eski Xbox pazarlama müdürü Albert Penello‘nun ta kendisi. Konsolların fiyatlarına bir dönem yön veren isimden gelen açıklama uygun fiyatlı bir konsol bekleyenleri heyecanlandırdı.

PlayStation 5’e yeni rakip: Uygun fiyatlı Xbox SeriesPlayStation 5’e yeni rakip: Uygun fiyatlı Xbox Series

PlayStation 5 fiyatı beklentileri karşılayacak mı?

Artan üretim maliyetleri, PC parçası üreticilerinin fiyat/performans amacına hizmet etmeye odaklanması gibi etkenler Sony’i fiyat konusunda bir dara düşürmüş durumda. Rakibi Xbox Series X‘ten ucuz veya yakın bir fiyatta olmasını beklediğimiz konsol için beklentiler tavan yapmış durumda.

playstation 5 fiyatı

playstation 5 fiyatı

Xbox’ın eski pazarlama müdürü olan Albert Penello dün akşam Twitter’da gerçekleştirdiği sohbetteki sorulardan birini yanıtladı. Kendisine yöneltilen “PlayStation 5 fiyatı ne kadar olur?” sorusuna kesinlikle 499 dolardan fazla olmayacağı cevabını verdi. Kendisi emin konuşmaktan hoşlanmadığını söylese de bu konudaki görüşüne güvendiğini dile getirdi.

Şuan için konsolun fiyatıyla ilgili en net bilgiyi kendisi aktarmış olabilir, daha önceden Sony’nin oyun konsollarına karşı rekabet eden bir isimden bu cevabı almak oyuncuları heyecanlandırdı. Firma sessizliğini koruyor olsa da yeni konsolun fiyatı hakkındaki iddialar gündeme gelmeye devam ediyor.