Geçtiğimiz günlerde tanıtılan PlayStation 5, tasarımı ile oldukça konuşuldu. Hem yatay hem de dikey olarak kullanılabilen konsolu, beğenen kadar beğenmeyen kişiler de var. Özellikle etkinliğin oyun açısından beklenenden biraz daha soluk geçmesi, oyun severleri biraz üzmüş durumda. Şimdi ise PS5’in ortaya çıkması ile birlikte, benzer tasarıma sahip ZOTAC MEK1 bilgisayar konuşulmaya başlandı.

Zotac’ın üretmiş olduğu MEK1 modeli, aslında yeni bir bilgisayar değil. Ancak son zamanlarda, PS5 sebebiyle daha fazla konuşulmaya başlandı.

Sony PlayStation 5 özellikleri belli olduSony PlayStation 5 özellikleri belli oldu

PlayStation 5 tasarımına benzer ZOTAC MEK1 bilgisayar

PlayStation 5’in tanıtılmasıyla birlikte, en çok konuşulan özelliği de tasarımı oldu. Daha önceki klasik konsol anlayışından farklı bir tasarım ile gelen PS5, birçok farklı görüşe yol açtı. PS5’in tanıtılmasıyla birlikte, benzer tasarıma sahip ZOTAC MEK1 gündeme geldi.

Hong Kong merkezli bilgisayar donanım üreticisi ZOTAC, PlayStation 5’in tasarımı hakkında yorum yapmaya karar verdi. ZOTAC İtalya Facebook sayfası, ZOTAC hayranlarından yukarıdaki görüntüdeki “farklılıkları tespit etmelerini” istedi. Bu durumu daha çok komik bir şekilde dile getiren ZOTAC, tasarımın benzerlikleri ile ilgili olumsuz bir yorumda bulunmadı.

ZOTAC MEK1 bilgisayar, içerisinde NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB ekran kartına ve Intel Core i5-9400F işlemcisine yer veriyor. Bellek tarafında ise 16 GB DDR4 RAM bulunuyor.

Sony mühendislerinin, MEK1 tasarımından ilham alıp almadığını muhtemelen öğrenemeyeceğiz.

Tasarım benzerlikleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?