Oyun severlerin ve hatta oyunlarla çok ilgisi olmayanların bile bir süredir beklediği PlayStation 5 lansmanı dün akşam gerçekleşti. Biz de tüm heyecanımızla sizlerle lansmanı canlı yayınla paylaştık. Bugün ise lansman ile ilgili gözden kaçan detaylar Twitter üzerinde paylaşıldı. PlayStation 5 lansmanı sunucuları için 3D model iddiası!

PlayStation 5 ilk kez ortaya çıktıPlayStation 5 ilk kez ortaya çıktı

PlayStation 5 lansmanı sunucuları 3D animasyon muydu?

Sony, hem oyun severlerin hem de birçok kişinin merakla beklediği PlayStation 5‘i dün akşam yapılan lansman ile tanıttı. Uzun süredir beklenen yeni PlayStation tüm detaylarıyla karşımıza çıktı. Özellikleri, tasarımı ve fiyatı ile oldukça da konuşlan konsol dışında, lansman hakkında farklı bir iddia ortaya çıktı.

Lansman sırasında konsol tanıtılmadan önce uzun süre hem oyunlar hakkında bilgiler verildi hem de PlayStation’ın geliştirilme süreciyle alakalı önemli isimler süreçten bahsetti. Bu ara ara çıkan kişilerde ise dikkat çeken bir şey vardı. Görüntüler bir o kadar gerçekçi görünürken, bir o kadar da robotik hareket hissi veriyordu. Bugün ise bu konu isabetli sızıntılarıyla tanınan Twitter kullanıcısı Ben Geskin Tarafından gündeme getirildi.

Sony‘nin bu konuda resmi bir açıklaması yok fakat kimileri halen görüntülerin gerçek görüntüler ve ışıktan dolayı öyle gözüktüğünü iddia etse de, kimileri de tüm videoların PlayStation 5 üzerinden gerçek zamanlı render görüntüleri alınarak lanse edilmiş olabileceğini düşünüyor.

PlayStation 5 lansmanı sunucuları 3D animasyon muydu - ShiftDelete.Net

PlayStation 5 lansmanı sunucuları 3D animasyon muydu - ShiftDelete.Net

Şirketten konuyla ilgili resmi bir açıklama gelip gelmeyeceği bilinmese de, eğer iddialar doğruysa yeni oyun konsolunun performansı konusunda da oldukça heyecanlanacağız. PlayStation 5’in özelliklerini ve tasarımının tüm detaylarını aşağıdaki içeriğimizden okuyabilirsiniz.

Sony PlayStation 5 özellikleri belli olduSony PlayStation 5 özellikleri belli oldu