Razer bir süredir mekanik klavyeler çıkarıyor. Şirketin optik klavyeli Huntsman serisi mekanik klavyelerle kullanıcılarını büyüleyen klavye olan Huntsman Mini en son ve en küçük klavyesi ile geri döndüğü anlaşılıyor. Fotoğrafta da açıkça görebileceğiniz gibi klavye, yeni bir boyutta olacak.

NVIDIA üretim durdurma kararıyla gündemdeNVIDIA üretim durdurma kararıyla gündemde

Razer Huntsman Mini şirketin en küçük mekanik klavyesi!

Razer Huntsman Mini, normal klavyelerin %60’ı kadar ve daha küçük; bu, ok tuşları, gezinme tuşları ve sayısal tuş takımını ortadan kaldırdığı anlamına gelir. Sadece alfanumerik yazma alanı yer alıyor. Bu, daha önce şirketin en küçük klavyesi muhtemelen bir TKL modeli olan Razer BlackWidow Lite sayı paneli olmayan Razer’dan gördüğümüz en küçük form faktörü olarak nitelendirebiliriz.

Razer’e göre, % 60’a gitme kararı, topluluk geri bildirimi ve masanızda daha az yer kaplayan ayrıca daha iyi ergonomi için farenizi klavyenize yakınlaştıran daha küçük form faktörüne bağlıydı. Huntsman Mini, optik anahtarları kullanmaya devam edecek ancak şirketin ses ve his üzerinde geliştirdiğini iddia ettiği silikon uçlar sayesinde daha iyi ses çıkması gereken daha yeni bir nesil olacak.

Klavyenin tuşları ayrıca fabrikada yağlanır, bu da çalışma sırasında daha pürüzsüz hissetmenizi sağlar. Klavye hem siyah hem de beyaz versiyonlarda kullanıcıların beğenisine sunulacak. Razer’in bazı eski klavyelerinden farklı olarak, taşımayı kolaylaştırmak için çıkarılabilir bir USB-C kablosuyla gelecek. Ürün, 120-130 $ fiyat etiketi ile Ağustos ayında piyasaya sürülecek.