Rise of the Tomb Raider PC ve Xbox One sahipleri için geçtiğimiz yıl çıkışını yapmıştı. Crystal Dynamics ve Microsoft arasında yapılan anlaşma ile uzun süre PlayStation 4‘e uğramayan macera, sonunda bu konsola da çıktı. Peki, Rise of the Tomb Raider PlayStation 4’te nasıl? 

Rise of the Tomb Raider İncelemeRise of the Tomb Raider İnceleme

Rise of the Tomb Raider PS4 versiyonu nasıl olmuş?

Rise of the Tomb Raider bizleri Lara Croft‘un yeni macerasına götürüyor. Babasının büyük gayesinin peşinden koşan Lara artık tecrübeli bir maceracıdır. Yine de ölümsüzlüğün keşfini yapmak öyle kolay bir iş olmayacaktır. Babası bu amaç uğruna ailesini ihmal etmiş, Lara’yı bile çocukluğunda yalnız bırakmıştır. Zaten Lord Croft‘un trajik ölümü güzel arkeologun tüm yaşamını etkilemiştir. Babasının ölümüne tanık olan Lara, bu anıyı ömrü boyunca unutmayacaktır.

16-10/30/rise-of-the-tomb-raider-inceleme-ps4-3.jpg

16-10/30/rise-of-the-tomb-raider-inceleme-ps4-3.jpg

Peki, 20. yıl özel versiyonu olarak çıkan Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration PlayStation 4 sahiplerine neler sunuyor? 11 Ekim‘de yeniden çıkan Rise of the Tomb Raider, 20. yıla özel tonla yeni içerik sunuyor. Blood Ties tek kişilik hikaye görevi, yeni Nightmare Zombie modu, Co-op Endurance, PlayStation VR desteği sunacak. Elbette tüm bunların yanında oyunun önceden çıkan tüm DLC‘lerinin de verildiğini de söylemeye gerek yok.

Tüm bunların yanında Extreme Survivor zorluk seviyesi ve Lara için hazırlanan 5 farklı kostüm de bu versiyonda bulunuyor.

İçerikler sadece PlayStation 4 için de gelmedi. PlayStation VR dışındaki tüm oyun içerikleri, Rise of the Tomb Raider’ın Season Pass’ine sahip PC ve Xbox One kullanıcılarına bedava olarak sunuldu. Yani oyuna halihazırda sahipseniz, tüm bu yeniliklerden yararlanabiliyorsunuz.

16-10/30/rise-of-the-tomb-raider-inceleme-ps4-2.jpg

16-10/30/rise-of-the-tomb-raider-inceleme-ps4-2.jpg

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration inceleme

İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan bu versiyonun PlayStation 4’te nasıl göründüğüne ışık tutan videomuza geçelim. İyi seyirler.

#video_13345#

16-10/30/unnamed.jpg

16-10/30/unnamed.jpg

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration artılar ve eksiler

+ Harika grafikler

+ PS4’e özel VR seçeneği

+ Tüm içerikler bir arada

– Daha önce oynadıysanız, bir kez de PS4’e almanıza gerek yok.

– Ana senaryo çok kısa

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration çıkış tarihi: 11 Ekim

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration fiyatı: 170,00 TL

:: Oyunun 20. yıla özel versiyonunu denediniz mi? Denediyseniz, nasıl buldunuz?