Uygun fiyatlı ürün gamını genişleten Samsung, Galaxy A03 Core modelini tanıttı. Galaxy A03 Core’da günümüzde görmeye alışık olduğumuz hızlı şarj, ekran altı parmak izi, AMOLED ekran vb. üst seviye özellikler bulunmuyor. Akıllı telefonu kullanma amacı sadece birileriyle görüşmek olan, bir başka deyişle “alo desin yeter” mantığıyla bakan insanlara hitap eden Samsung, yeni cihazı tam bu noktada konumlandırıyor.

Galaxy A01 Core tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatıGalaxy A01 Core tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Samsung Galaxy A03 Core özellikleri

Galaxy A03 Core, Samsung’un Infinity-V adını verdiği su damlası çentiği tasarımına sahip 6.5 inç boyutunda ekranla geliyor. HD+ çözünürlük sunan bu ekran TFT LCD panel kullanıyor. Telefon, dördü 1.6GHz’de ve diğer dördü ise 1.2GHz’de çalışan sekiz çekirdekli 28nm Unisoc SC9863A işlemciden güç alıyor. Bu işlemci General Mobile GM21’de de kullanılmıştı.

  • Samsung Galaxy A03 CoreSamsung Galaxy A03 Core
  • Samsung Galaxy A03 CoreSamsung Galaxy A03 Core
  • Samsung Galaxy A03 CoreSamsung Galaxy A03 Core

Galaxy A03 Core, arka tarafında bir adet 8 Megapiksel f/2.0 diyafram açıklığını destekleyen kamera barındırıyor. LED flaşlı bu kamera [email protected] kalitede video kaydedebiliyor. Telefonun su damlası çentiğe konumlandırılan F/2.2 diyafram açıklığına sahip öz çekim kamerası ise 5 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Depolama tarafında ise 2GB RAM + 32GB dahili hafıza ile geliyor.

3.5mm jakı sayesinde kablolu kulaklık kullanımına izin veren Samsung Galaxy A03 Core, LTE bağlantısını destekliyor. Çıkarılamayan 5.000 mAh bataryası bulunan cihazda hızlı şarj teknolojisi ise yer almıyor. Dış dünyayla bağlantısını WLAN, Bluetooth ve USB özellikleriyle sağlayan akıllı telefon NFC desteğine sahip değil. Bunu da, giriş seviyesine göre kabul edilebilir bir düşüş olarak kabul edebiliriz.

İşlemci28nm Unisoc SC9863A
Sekiz çekirdekli (Dört 1.6GHz + Dört 1.2GHz)
Ekran6.5 inç, HD+, Infinity-V, TFT LCD
Arka kamera8 Megapiksel
[email protected] video kaydı
Ön kamera5 Megapiksel
Bellek2GB RAM
Depolama32GB hafıza
Batarya5000 mAh
RenkMavi, Siyah
BağlantıLTE