Samsung bu yılın başlarında, Galaxy A32 5G akıllı telefonunu tanıttıktan sonra Galaxy A32 4G sürümüyle karşımıza çıkmıştı.

Koreli üretici şimdi ise, Galaxy A33 5G ile sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Piyasaya sürülmeden önce akıllı telefonun tasarımını, renklerini ve özelliklerini ortaya koyan yeni görüntüler sızdırıldı.

Samsung’un 2022 yılında kaç farklı telefon üreteceği belli oldu!Samsung’un 2022 yılında kaç farklı telefon üreteceği belli oldu!

Samsung Galaxy A33 5G geliyor! İşte ilk render görüntüleri

Samsung Galaxy A33 5G‘nin ön tarafında, özçekim kamerası bulunan ve Infinity-U delikli tasarıma sahip 6,4 inç düz ekran bizleri karşılıyor. Ayrıca telefonun Full HD+ Super AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor.

Dörtlü bir arka kamera kurulumuna sahip olan telefonda 48 Megapiksel ya da 64 Megapiksel kamera bulunması muhtemel. Diğer kamera detayları ise belirsizliğini koruyor.

159.7 x 74 x 8.1mm ölçülerinde ve 9.7 mm kalınlığında gelen telefonda; 3.5 mm jak girişinin kaldırılacağı söyleniyor. Yanlara bakıldığında telefonun bir güç düğmesi ve sağ tarafında ses açma kapama tuşu yer alıyor. Alt kısımda ise hoparlör ızgarası ve mikrofonun yanında bir de USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor.

Sızdırılan görüntülere göre Samsung Galaxy A33 5G, siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğine sahip olacak. Ancak önceki sızıntılar, telefonun açık mavi ve turuncu tonlarında da piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor.

Teknik özellikler dışında Samsung Galaxy A33 5G’nin Ocak 2022’de piyasaya çıkması bekleniyor. Ancak kesin lansman tarihi henüz bilinmiyor. Öte yandan telefonun etiket fiyatı ve ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Galaxy A33 5G beklenen teknik özellikleri

– Ekran: Full HD+ / Amoled / 6.4 inç

– İşlemci: Henüz bilinmiyor

– Bellek ve depolama: Henüz bilinmiyor

– Arka kamera: 48 Megapiksel ya da 64 Megapiksel ana kamera

– Batarya: Henüz bilinmiyor

– Boyutlar:  159.7 x 74 x 8.1mm / 9.7 mm kalınlık

Siz Samsung’un yakında tanıtması beklenen Galaxy A33 akıllı telefonu hakkında neler düşünüyorsunuz? Ülkemizde satışa çıksa alır mısınız? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.