Canalys raporlarına göre dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Samsung, yeni ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Şirket, şu sıralar önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Galaxy S21 FE ve Galaxy S22 serisi ile gündemde. Diğer taraftan giriş ve orta segment modeller için de çalışmalar sürüyor. Şüphesiz Galaxy A33 5G bunlardan biri.

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefonun render görselleri ve teknik özelliklerinin bir kısmı sızdırılmıştı. Ancak sızdırılan bilgiler arasında cihazın pil kapasitesine dair herhangi bir bilgi yoktu. Kısa süre önce bu detay da resmen belli oldu.

Samsung Galaxy A33 5G teknik özellikleri sızdırıldıSamsung Galaxy A33 5G teknik özellikleri sızdırıldı

Samsung Galaxy A33 5G, 5.000 mAh batarya ile gelecek

Samsung Galaxy A33 5G, kısa süre önce Güney Koreli sertifikasyon sitesi Safety Korea’da göründü. EB-BA336ABY model numarasıyla ortaya çıkan akıllı telefon, pil tarafında selefi ile aynı, yani 5.000 mAh’lik bataryadan beslenecek. Şarj hızları konusunda ise şu an için net bir bilgi yok. Bilindiği üzere Galaxy A32 5G’de 15W şarj hızı mevcut.

Cihazın daha önce sızdırılan teknik özelliklerine baktığımızda, 6.4 inç FHD+ çözünürlüklü Super AMOLED panel karşımıza çıkıyor. Ön panelde giriş ve orta segment modellerde sıklıkla kullanılan, içerisine selfie kamerasının konumlandırıldığı damla çentik tasarımı bulunuyor. Aynı zamanda telefonun 8.1 mm kalınlığında olduğunu belirtelim.

Akıllı telefonun işlemcisi ve belleğine dair henüz net bir bilgi ortaya çıkmadı. Buna ek olarak kamera tarafında 48 Megapiksel ya da 64 Megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera olması bekleniyor. İddialara göre, cihazın kamera sensörleri selefine göre yüksek çözünürlüklü ve daha yetenekli olacak.

Son dönemde sektörde çok fazla tercih edilmeyen 3.5 mm jak girişi cihazda bulunmuyor. Alt kısımda hoparlör ızgarası ve mikrofonun yanında USB Type-C bağlantı noktası mevcut olacak.

Samsung Galaxy A33 5GSamsung Galaxy A33 5G
Samsung Galaxy A33 5G

Samsung Galaxy A33 5G’nin lansman tarihi henüz net değil. Ancak iddialar, Ocak 2022’de önemli gelişmelerin olabileceği yönünde.

Peki siz akıllı telefon hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce işlemci, RAM ve depolama gibi konularda nelerle gelebilir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.