Samsung, Mayıs ayında Galaxy Tab S7 FE modelini kullanıcıların karşısına çıkardı. Şimdi yeni bir rapora göre, şirket Galaxy Tab S8 FE cihazının çıkış tarihi konusunda bizlere fikir sunuyor. Ayrıca Tab S7 FE’nin halefi olacağını da belirtiyor. Adından da anlaşılacağı üzere yaklaşan tablet, Galaxy Tab 8‘in farklı bir versiyonu konumunda olacak.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra‘nın yer aldığı seriyi hala piyasaya sürmemesi tuhaf karşılandı. Yine de ürünlerin önümüzdeki yıl başlarında piyasaya sürülmesi beklentiler dahilinde yer alıyor.

Samsung Galaxy Tab S8 görüntüleri sızdırıldı!Samsung Galaxy Tab S8 görüntüleri sızdırıldı!

İddia: Galaxy Tab S8 FE, 2022’de piyasaya çıkacak

Galaxy Tab S8 FE ya da Galaxy Tab S8 Lite modellerine baktığımızda cihazların 2022‘nin sonlarına doğru piyasaya sürülme beklentileri var. Şirketin bu iki tablette Exynos işlemcisini kullanması beklentiler dahilinde yer alıyor. Bununla birlikte 2200 ya da Qualcomm Snapdragon serisinden bir yonga seti kullanacağı söyleniyor.

galaxy-tab-s8-fe-cikis-tarihi-ortaya-atildigalaxy-tab-s8-fe-cikis-tarihi-ortaya-atildi
Galaxy Tab S8 render görüntüsü

Galaxy Tab S8‘in 120Hz yenileme hızıyla 11 inç LTPS TFT LCD panele sahip olacağı söyleniyor. 8GB RAM ve 256GB dahili depolamaya sahip olduğu da gelen diğer bilgiler arasında. Bunun yanında 8 Megapiksel bir ön kamerası olduğu söylentileri de var. 8.000 mAh bataryadan güç alacak tablet, 45W hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Galaxy Tab S8+ modelinin 120Hz tazeleme hızına sahip 12,4 inç OLED ekrana sahip olması beklentiler dahilinde. Ekran içi parmak izi okuyucusuna sahip olacağı söylenen cihaz, 8GB RAM ve 256GB‘a kadar depolama sunacak. Bunun yanı sıra 8 Megapiksel ön kamera ile gelecek. 10.090 mAh bataryayı bünyesinde bulunduran tablet, 45W hızlı şarj desteğiyle çıkıyor. Android One UI arayüzüyle de kullanıcıya ulaşacak.

galaxy-tab-s8-fe-cikis-tarihi-ortaya-atildigalaxy-tab-s8-fe-cikis-tarihi-ortaya-atildi

Son olarak serinin en üst modeli Galaxy Tab S8 Ultra, 120Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak. Bunun yanı sıra bünyesinde 14,6 inç OLED ekranı ve ekran içi parmak izi sensörünü bulunduracak. 12GB RAM ve 512GB dahili depolama alanını içerecek. Kamera bölümünde 8 Megapiksel geniş açılı lens ve 5 Megapiksel ultra geniş ön kamera olacağı söyleniyor. Son olarak tablet 12.000 mAh batarya ile gelirken, 45W hızlı şarj desteğiyle kullanıcı karşısına çıkacak.

Sizler Galaxy Tab S8 serisinden neler bekliyorsunuz? Galaxy Tab S8 FE modelinin çıkış tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!